Вибори ректора ЗУНУ: зареєструвалося троє кандидатів

Вибори ректора ЗУНУ: зареєструвалося троє кандидатів

Вибори ректора ЗУНУ: зареєструвалося троє кандидатів
Суспільне Тернопіль

У Західноукраїнському національному університеті обиратимуть нового ректора. На цю посаду претендує троє кандидатів. Вибори відбудуться 6 червня. Про це розповів Суспільному голова організаційного комітету з проведення виборів Руслан Бруханський.

За його словами, кандидати представили свої програми на зустрічі з працівниками та студентами.

Кандидатка Оксана Десятнюк – проректорка з науково-педагогічної роботи. Їй 52 роки.

Оксана Десятнюк, кандидатка на посаду ректора ЗУНУ
Оксана Десятнюк, кандидатка на посаду ректора. Суспільне Тернопіль

"Моя виборча програма базується на основних постулатах: збереження всіх здобутків трудового колективу університету, їх примноження і основне – запобігання викликам, які сьогодні є в Україні".

Кандидатка Ірина Іващук – директорка Інституту міжнародних відносин, їй 49 років.

Ірина Іващук, кандидатка на посаду ректора ЗУНУ
Ірина Іващук, кандидатка на посаду ректора. Суспільне Тернопіль

"Для мене найважливіше зберегти цінності, які задекларовані в програмі. Наступне – це демократичний розвиток університету. Утвердження університету в глобальному просторі. Надання якісної освіти. Збереження студентоцентризму".

Кандидат Тарас Маршалок – професор кафедри фінансів. Йому 40 років.

Тарас Маршалок, кандидат на посаду ректора ЗУНУ
Тарас Маршалок, кандидат на посаду ректора. Суспільне Тернопіль

"Основним меседжем і основною ціллю моєї передвиборчої програми є повернення демократії, свободи й вільнодумства в університет, якого, на жаль, останнім часом в ньому трохи бракує".

Усі претенденти на посаду ректора ЗУНУ підписали меморандум про забезпечення демократичного та чесного процесу виборів. Проголосувати за когось із них можуть 920 делегатів від працівників університету та студентів, розповів голова організаційного комітету з проведення виборів ректора Руслан Бруханський.

"Наукових, науково-педагогічних працівників визначено на рівні 690 осіб. Розроблені пропорції. І, відповідно, за підрахунками по квотах – здобувачів освіти є не менше 15 % та інших працівників, які не є науковими, науково-педагогічними і педагогічними – до 10 %. Визначено присутність 139 здобувачів освіти та 91 іншого працівника, які не є науковими, науково-педагогічними. Загальна чисельність делегатів становить 920 осіб".

Учасники зустрічі з кандидатами на посаду ректора ЗУНУ
Учасники зустрічі з кандидатами на посаду ректора. Суспільне Тернопіль

Руслан Бруханський каже, вибори відбудуться 6 червня в актовому залі університету. Вони триватимуть з 9 до 15 години. На випадок тривоги передбачене резервне місце для голосування.

"Залежно від ситуації. Ми будемо мати кілька сценаріїв розвитку подій. Один із них буде передбачати перехід в укриття з продовженням виборів. Другий – опечатування залу і так далі".

Руслан Бруханський, голова організаційного комітету з проведення виборів та Анатолій Гулей, голова Наглядової ради університету
Руслан Бруханський, голова організаційного комітету з проведення виборів та Анатолій Гулей, голова Наглядової ради. Суспільне Тернопіль

За механізмом проведення процедури виборів спостерігає Наглядова рада університету. Ніяких порушень поки що не виявили, повідомив голова Наглядової ради Анатолій Гулей.

"Сподіваємося, що ніяких порушень не буде. Кандидати всім відомі. Вони є працівниками трудового колективу, тому ніяких таємниць чи розкриттів, які відбуваються традиційно на різних виборах, думаю, не буде".

За словами Анатолія Гулея, на виборах переможе той претендент, який набере понад 50% голосів. Якщо ніхто не набере потрібної кількості голосів, відбудеться другий тур.

Читайте також

На початок