З 1 червня у комунальному транспорті Чернівців буде лише безготівкова оплата — як платити за проїзд

З 1 червня у комунальному транспорті Чернівців буде лише безготівкова оплата — як платити за проїзд

З 1 червня у комунальному транспорті Чернівців буде лише безготівкова оплата — як платити за проїзд
Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

З 1 червня у тролейбусах та комунальних автобусах в Чернівцях діятиме лише безготівкова оплата. Це пов'язано із впровадженням електронного квитка. Ті пасажири, котрі не мають банківської картки, можуть скористатися транспортною. Оплатити поїздку готівкою можна, якщо заздалегідь купити квиток у терміналах самообслуговування EasyPay, City24, Sistema.

Суспільне розповідає, як оплатити проїзд з 1 червня, як отримати пільгову транспортну картку та для чого потрібна система електронних квитків.

Як платити за проїзд в тролейбусах

 • за допомогою валідатора в салоні тролейбуса. До валідатора потрібно прикласти смартфон, банківську чи транспортну картку, пролунає звуковий і світловий сигнал, який свідчить про успішну оплату. Втім чеків валідатори з 1 жовтня не видають.
 • у додатку "Приват24" — для цього потрібно відкрити додаток та відсканувати QR-код в салоні тролейбуса.
 • ще до входу у тролейбус можна купити квиток за готівку через термінали самообслуговування EasyPay, City24 та iBox. Такими квитками потрібно скористатися впродовж години.
 • ще впродовж двох місяців пільгові категорії зможуть їхати за посвідченням.

Як платити за проїзд в комунальних автобусах

У Чернівцях вісім автобусних маршрутів є комунальними: 1А, 7, 15, 5, 8, 29, 6, 9. Заплатити у них можна:

 • за допомогою валідатора в салоні автобуса. До валідатора потрібно прикласти смартфон або карту, пролунає звуковий і світловий сигнал, який свідчить про успішну оплату. Втім чеків валідатори з 1 жовтня не видають.
 • у додатку "Приват24" — для цього потрібно відкрити додаток та відсканувати QR-код в салоні тролейбуса.
 • ще до входу у тролейбус можна купити квиток за готівку через термінали самообслуговування EasyPay, City24 та iBox. Такими квитками потрібно скористатися впродовж години.
 • готівкою у водія.

Підтвердити безготівкову оплату контролеру можна буде, приклавши смартфон чи карту до спеціального термінала, який зчитує дані про останні три оплати.

Де купити транспортну картку

Картки продають у мережевих продуктових магазинах, кіосках з пресою та у кав'ярнях біля зупинок. Перелік точок продажу оприлюднили на сторінці ЧТУ:

 • магазини “Нива”,
 • магазини “Тайстра”,
 • кав’ярні “Adena”
 • кав’ярні “Bacara”,
 • газетні кіоски “Молодий буковинець”,
 • пекарні&кондитерські "NikoNova".
 • окрім цього, картки можна буде купити у працівників тролейбусного управління — у контролерів на маршрутах

Картка коштує 200 гривень, там вже буде 170 гривень, які будуть списуватися при кожній поїздці. Вартість пільгової студентської картки 100 гривень.

Поповнити картку можна в терміналах iBox. Також планують запустити поповнення в терміналах "ПриватБанку", City24, Sistema та EasyPay.

Для чого впроваджують електронний квиток?

Раніше у коментарі Суспільному заступник міського голови Ігор Крохмаль розповів, що е-квиток дасть змогу краще облікувати пільговиків.

"Це гроші з бюджету. Ми відшкодовуємо тролейбусному управлінню усі витрати, пов'язані з перевезенням пільговиків. Зараз діє коефіцієнт — веземо одного пільговика й одного платного пасажира. Але чи справді це так? – важко сказати, бо кожен рейс індивідуальний. Ця система дозволить контролювати кошти з бюджету й відшкодувати лиш за валідацію", – розповідає Крохмаль.

З 1 червня у Чернівцях у тролейбусах діятиме лише безготівкова оплата — як платити за проїзд
Фото: Facebook / Чернівецьке тролейбусне управління

Як отримати пільгову картку?

Щоб отримати карту, потрібно подати електронну заяву на сайті тролейбусного управління або звернутися до ЦНАПу.

Транспортні картки видають почергово, зараз отримати їх можуть лише жителі Чернівецької громади. Коли картка буде готова, людині зателефонують й повідомлять, де вона може її забрати.

Зробити це потрібно впродовж трьох днів після дзвінка, повідомили в тролейбусному управлінні. Для цього людина має мати з собою паспорт, ідентифікаційний код та пенсійне посвідчення.

На пільговій картці є фото та персональні дані людини, яка має пільгу на проїзд, тому інша людина не може скористатися карткою.

Хто з інших громад може отримати карту?

Транспортними картками наразі користуються жителі Чернівців, Коровії та Чорнівки, які входять до Чернівецької громади. Водночас на пресконференції Роман Клічук повідомив, що отримати транспортну картку зможуть пільговики з інших громад, які працюють у Чернівцях.

Для цього людина має подати до тролейбусного управління довідку з місця роботи та заяву на отримання транспортної картки, розповів у коментарі Суспільному Петро Лисак.

Окрім цього, громади можуть укласти угоду з тролейбусним управлінням, щоб їхні пільговики могли їздити в комунальному транспорті Чернівців безплатно. Для цього вони мають погодити на сесії, скільки грошей можуть виділити на відшкодування проїзду пільговиків. Проте жодна з громад області не компенсує проїзд своїх пільговиків, тому з 1 червня вони будуть сплачувати за проїзд у Чернівцях.

Що про платний проїзд кажуть пенсіонери та чому голови їхніх громад не подались на відшкодування — у відео.

Що відомо

 • У Чернівцях виконком міськради з 1 жовтня підвищив тариф на проїзд в тролейбусах до 10 гривень. Учні їздитимуть безкоштовно, студенти сплачуватимуть 5 гривень.
 • Раніше у коментарі Суспільному виконувач обов'язків начальника тролейбусного управління Петро Лисак повідомив, що основними причинами зміни тарифу є зростання вартості електроенергії та витрат на зарплату для працівників.
 • Тролейбусне управління у Чернівцях підписало договір на постачання п'яти нових тролейбусів та п'яти вживаних автобусів Mercedes-Benz.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок