На цілодобовому чергуванні перебувають близько 7 тисяч рятувальників — ДСНС

На цілодобовому чергуванні перебувають близько 7 тисяч рятувальників — ДСНС

Речник ДСНС Олександр Хорунжий
Речник ДСНС Олександр Хорунжий. Фото: Медіацентр

В Україні цілодобово на чергуванні знаходиться близько 7 тисяч рятувальників та близько 2 200 одиниць техніки.

Про це на брифінгу сказав речник Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Олександр Хорунжий.

"Цілодобове замовлення налічує близько 7 тисяч працівників ДСНС та близько 2 200 одиниць техніки. Це пожежники рятувальники, кінологи, піротехнічні підрозділи, водолазні підрозділи тощо. Крім того, це підрозділи, які розбирають завали, такі як Мобільний рятувальний центр швидкого реагування та Міжрегіональний центр швидкого реагування", – сказав Олександр Хорунжий.

Він зауважив, що для роботи ДСНС має засоби й ресурси. Також, служба отримує допомогу як від держави, так і від міжнародних партнерів.

"Ця робота йде постійно, техніка оновлюється. У нас збудований механізм для того, щоб оперативно реагувати на російські удари", – сказав речник ДСНС.

За його словами у період з 26 по 31 травня у Києві та області рятувальники виявили 112 локацій падіння уламків збитих російських боєприпасів, залишків ракет і безпілотників, які пошкодили 237 об'єктів.

"У період з 26 по 31 травня у Києві та області працівники ДСНС виявили 112 локацій падіння уламків збитих боєприпасів, залишків ракет, безпілотників, які спричинили пошкодження 237 об'єктів: понад 100 — у Києві, 130 — у Київській області", — сказав Хорунжий.

Крім того, додав Хорунжий, ДСНС ліквідувала 15 пожеж, зокрема 10 — у Києві та 5 — у Київській області.

Також за цей період ДСНС зафіксувала понад 800 атак на населені пункти в 13 областях України та місті Києві. Працівники служби здійснили 785 виїздів, у ході яких врятували 11 людей та ліквідували 53 пожежі.

Що відомо про атаки РФ на Київ і область 29 і 30 травня

У Києві вночі 29 травня повітряна тривога тривала понад 4 години. Росія атакувала столицю дронами та крилатими ракетами. Сили ППО збили понад 40 повітряних цілей.

Падіння уламків зафіксували у Святошинському, Подільському та Голосіївському районах столиці. Зокрема, уламки впали на приватний будинок у Подільському районі та пробили дах. Постраждалих немає.

За словами голови Київської ОВА, в громадах області після нічних обстрілів є незначні пошкодження. Зокрема, уламки пошкодили декілька приватних будинків і господарські споруди.

У поліції області уточнили, що унаслідок обстрілу 29 травня були пошкоджені 8 приватних будинків, стільки ж господарських приміщень і 6 установ, в тому числі державних. Ніхто з людей не постраждав.

У деяких районах через атаки сталося займання трав'яного настилу і частини лісових зон. У ДСНС Київщини повідомили про ліквідацію пожеж у трьох районах області.

Через 6 годин після нічного обстрілу, Росія знову атакувала Київ. Як повідомили у КМВА, попередньо сили та засоби протиповітряної оборони збили усі повітряні цілі, уламки збитих російських ракет впали у трьох районах столиці.

Сили протиповітряної оборони збили 11 ракет Іскандер-М" та "Іскандер-К", якими Росія атакувала Київську область 29 травня.

У ніч на 30 травня російські війська знову обстріляли Київ. Це третя атака за останню добу та 17-та з початку місяця. Як підтвердили Суспільному в поліції Києва, поранено девʼять людей, 33-річна жінка загинула. У Київській області травмовані четверо громадян.

На початок