Представники української влади та місії Міжнародного валютного фонду завершили перший перегляд чотирирічної програми МВФ, що відкриває шлях до отримання другого траншу на суму 900 мільйонів доларів.
Про це повідомив голова місії МВФ Гевін Грей.
За його словами, Україна та МВФ уклали Угоду на рівні персоналу і найближчими тижнями її має розглянути виконавча рада Фонду.
За словами Грея, всі кількісні критерії ефективності на кінець квітня та структурні контрольні показники до кінця травня Україна виконала. Це відкрило шлях для розгляду Виконавчою радою, що дало б змогу виплатити близько 900 мільйонів доларів США.
"Відповідно до цілей, поставлених для першого етапу програми, влада вживає важливих кроків для зміцнення фіскальної, зовнішньої та фінансової стабільності, включаючи прийняття законодавства про підвищення доходів відповідно до Стратегії національних доходів, підготовку стратегії, заснованої на умовах, для переходу до більш гнучкого обмінного курсу та послаблення валютного контролю, підготовки глибшої оцінки стану банківського сектору та продовження реформ для зміцнення системи управління та боротьби з корупцією", — зазначили в МВФ.
Місія МВФ працювала у Відні 23-30 травня. До роботи місії були залучені керівництво НБУ та Міністерства фінансів.
Що відомо про нову програму МВФ для України
Виконавча рада МВФ схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (EFF) в розмірі 15,6 мільярда доларів для України. Кошти від МВФ допоможуть Уряду профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність.
Рішення Виконавчої ради дозволяє негайно виділити близько 2,7 млрд доларів. Загалом цього року Україна може отримати від МВФ три транші на загальну суму 4,5 млрд дол.
Як зазначає Reuters, позика є найбільшою для України з моменту повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року та першим великим пакетом, схваленим МВФ для країни, яка перебуває в активному конфлікті.
Що відомо про допомогу Україні від МВФ
23 лютого повідомлялось, що країни "Великої сімки" мають намір допомогти України отримати фінансову допомогу у розмірі щонайменше 16 мільярдів доларів як кредит від Міжнародного валютного фонду.
До цього, 20 лютого, у Києві з візитом перебувала директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, а також з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром фінансів Сергієм Марченком. Сторони обговорили механізми фінансової підтримки України.
На початку квітня 2022 року МВФ відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Обліковий запис доступний для використання будь-якими іншими учасниками, а також міжурядовими установами та організаціями, які бажають використовувати його як засіб надання фінансової допомоги Україні.
Раніше на конференції в Дубаї директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що цього року Україні потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.