Підлітки з Луганщини відтепер мають змогу створювати новини, розвивати ютуб-канал та розповідати про своє життя. Медіастудію облаштували у приміщенні молодіжного центру у Дніпрі. Необхідне обладнання закупили за грантові гроші. На відкриття центру витратили близько п'ятдесяти тисяч доларів. Як обладнана студія і які теми планують висвітлювати юнаки — у репортажі.
Ганна Рясна — переселенка з Лисичанська, голова Луганської обласної молодіжної ради. Розповідає: у центрі відкрили студію, де будуть записувати програми, інтерв'ю, також є можливість проводити ефіри наживо.
"Основний сенс ресурсного центру — це створення медіаконтенту, який ми будемо доносити до молоді, яка залишилась на окупованій території. Зараз ми знаходимось в нашій відеостудії", — показує приміщення Ганна Рясна.
Поряд є кімната управління, де зазвичай працює режисер та асистенти. Також є дві великі коворкінг зони, кінотеатр та своя власна студія звукозапису.
Каже, на відкриття цього центру витратили близько п'ятдесяти тисяч доларів. Фінансувало цей проєкт Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
"Разом ми створюємо такий простір, де не буде обмежень. Коли ми кажемо, що це молодіжний простір до 45, це не про наш центр. Ми відкриті й для людей, які старше, аби наш сенс центру відповідає потребам цієї людини", — розповіла голова Луганської обласної молодіжної ради.
Ганна каже, подібний проєкт був реалізований два роки тому у Лисичанську. Але евакуювати техніку не вдалося.
"Два роки тому ми відкрили мережу молодіжних просторів "МY FOX HUB", у яких також була ідея й створення медіаконтенту й студія звукозапису й новини. Й локація для неформальної освіти. Ідея подібна, але зараз масштаб трагедії став ще більшим. Раніше ми згуртовували молодь в населених пунктах, тепер ми загартовуємо молодь України, нашу молодь Луганщини й приймаючих громад", — розповідає Ганна Рясна.
"Найголовніша ідея, найголовніше теза нашої співпраці між молодіжними радами Дніпра й Луганщини — це достукатись, дійти до молоді, яка сьогодні тимчасово перебуває в окупації. Тому що ми впевнені, що прийде день деокупації й саме в цей день буде дуже важливо, аби молодь, яка проживає на цих територіях підтримувала Україну. Підтримувала наше майбутнє, яке ми обов'язково звичайно бачимо спільним", — розповів про головну ідею цього проєкту заступник голови молодіжної ради Дніпра Рафаель Кінжер.
Схожі спільні проєкти для молоді з Луганщини реалізовано у Чернівцях та Івано-Франківську.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram