Архітектурний павільйон України у Венеції серед кращих за версією Dezeen

Архітектурний павільйон України у Венеції серед кращих за версією Dezeen

Архітектурний павільйон України у Венеції серед кращих за версією Dezeen
Національний павільйон України на архітектурній бієнале у Венеції. Джерело: Борис Філоненко

Британський журнал про архітектуру Dezeen визначив одинадцять найкращих національних павільйонів на Венеційській бієнале архітектури. Серед них — павільйон України. Про це йдеться на сайті журналу.

"Павільйон (України — ред.) розділений на дві частини, причому обидві виставки мають на меті імітувати "незвичайні споруди, які після вторгнення Росії в Україну стали символом почуття безпеки в українському суспільстві", – зазначили куратори. У Джардіні є лабіринт вкритих травою курганів, які схиляються до Зміїної стіни – мережі фортець 10-го століття в Києві, які були відновлені, коли Росія вперше вторглася. Тим часом в Арсеналі (головна локація Бієнале, — ред.) високу кімнату було перетворено на маленький темний простір, який перегукується з тими, де багато українців опиняються сьогодні, знаходячи притулок", — йдеться у описі.

Нагадаємо, Україна уперше за останні десять років представила національний павільйон на Міжнародній бієнале з архітектури у Венеції. Його назва — Before the Future ("Перед майбутнім"). Куратори говорять про стратегії виживання, про вплив війни та майбутні форми відновлення та безпеки.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок