Визначили найкращий національний проєкт 18-ї Венеційської архітектурної бієнале

Визначили найкращий національний проєкт 18-ї Венеційської архітектурної бієнале

Визначили найкращий національний проєкт 18-ї Венеційської архітектурної бієнале
Архітектори Габріела де Матос та Пауло Таварес. Фото: gabdematos/Instagram

20 травня відкрилася 18-та Венеційська архітектурна бієнале (Biennale Architettura). А вже 22 травня оголосили лауреата та володаря "Золотого лева" за найкращий національний павільйон, найвищої нагороди події. Ним став бразильський павільйон.

Кураторами виставки "Terra" (Земля), що отримала нагороду, були архітектори Габріела де Матос та Пауло Таварес. Журі премії відзначило їх за "дослідницьку виставку та архітектурну інтервенцію, яка зосереджує філософію та уяву корінного та темношкірого населення на способах репарації".

Визначили найкращий національний проєкт 18-ї Венеційської архітектурної бієнале
Найкращим національним павільйоном став бразильський проєкт. Скріншот зі сторінки в Instagram

"Ми дуже раді, що отримали цю можливість, натхненні Леслі Локко, представити Бразилію як територію діаспори, з великим внеском предків афро-бразильських та корінних громад", — зазначають Матос та Таварес.

А "Золотого лева" за найкращий проєкт отримали DAAR (Decolonizing Architecture Art Residency), яку очолюють архітектори Алессандро Петті та Санді Хілал. Журі премії відзначило їхню "давню прихильність до глибокої політичної взаємодії з архітектурними та навчальними практиками деколонізації в Палестині та Європі".

Україна на архітектурній бієнале

У 2023 році Україна знову взяла участь у події. Її національний павільйон має назву Before the Future ("Перед майбутнім").

Українські куратори запропонували дві ідеї для українського павільйону. Тож фактично цього року Україна матиме два павільйони на двох локаціях – у Джардіні та Арсенале.

україна на венеційській архітектурній бієнале
Проєкт національного павільйону України на Архітектурній бієнале 2023. Проєкт національного павільйону України на Архітектурній бієнале 2023

"Для України зараз майбутнє – це насамперед перемога, але воно зав’язане на тому, що йому передує, на наших втратах у теперішньому, і в цьому парадокс", – каже один з кураторів Борис Філоненко.

Як зазначає AP, "Україна повертається на бієнале з двома інсталяціями, які в максимально м'який спосіб нагадують про те, що в Європі триває війна".

"Обидві локації працюватимуть з темою сприйняття простору, яке в нас дуже змінилося від початку війни. Ми стали відчувати загрозу від відкритого неба, а найвищою цінністю стала безпека", – додав інший куратор Олексій Петров.

Більше про концепцію павільйону, а також напрямки виставки Радіо Культура розповіли куратори Українського павільйону "Бієнале архітектури-2023" Борис Філоненко та Ірина Мірошникова.

Венеційська архітектурна бієнале

Biennale Architettura — міжнародна виставка архітектури, яка проводиться кожні 2 роки у Венеції. В її межах країни-учасники мають змогу облаштувати власні павільйони та презентувати свою архітектурну візію.

Головна мета виставки — продемонструвати архітектурні рішення, які б давали відповіді на сучасні соціальні, технологічні та культурні виклики.

18-та Міжнародна архітектурна виставка або Бієнале Архітектури 2023 під назвою "Лабораторія майбутнього" відбудеться з суботи 20 травня по неділю 26 листопада у Венеції.

Кураторкою Бієнале стала науковиця та авторка бестселерів Леслі Локко, яка так прокоментувала цю подію: "Архітектори мають унікальну можливість висувати амбітні та креативні ідеї, які допомагають нам разом уявити більш справедливе та оптимістичне майбутнє".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок