У Стародобровільському психоневрологічному інтернаті на Дніпропетровщині 15 років не було психіатра

У Стародобровільському психоневрологічному інтернаті на Дніпропетровщині 15 років не було психіатра

У Стародобровільському психоневрологічному інтернаті на Дніпропетровщині 15 років не працювало жодного лікаря-психіатра. Про це у програмі «Тема дня» розповіла начальниця відділу стаціонарних установ департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Олена Михайленко.

За її словами, пацієнти психоневрологічного інтернату страждають переважно на шизофренію – таких людей понад 150 – та на олігофреніюрозумова відсталість різних стадій – близько 100 людей. Є і пацієнти з деменцією.

«У грудні 2019 року лікар-терапевт Стародобровільського психоневрологічного інтернату пройшов курси підвищення кваліфікації за напрямом психіатрія, і з того ж місяця він працює на посаді психіатра. В травні 2020 року до цього лікувального закладу було влаштовано ще одного лікаря-психіатра. І ми сподіваємося, що зараз значно краще буде надання саме психіатричної допомоги», – сказала посадовець.

Також Олена Михайленко зазначила, що відсутність або недостатня кількість лікарів-психіатрів в інтернатах психоневрологічного напряму є гострою проблемою таких закладів.

У Стародобровільському психоневрологічному інтернаті на Дніпропетровщині 15 років не було психіатраСуспільне Карпати

Ілюстраційне фото

За словами завідувачки психоневрологічного відділення обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова Світлани Мороз, після лікування такі пацієнти надалі мають отримувати підтримуючу психіатричну терапію.

«Безумовно, вони (пацієнти психоневрологічних інтернатів – Ред.) мають перебувати під постійним динамічним наглядом лікаря-психіатра. Для цього достатньо робити огляд раз на два тижні чи раз на місяць. Навіть один лікар-психіатр абсолютно спокійно впорається з кількістю пацієнтів подібного інтернату. Але за умови, якщо в інтернаті будуть працювати й медичні сестри, і соціальні працівники», – каже лікарка.

Начальниця відділу стаціонарних установ департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Олена Михайленко розповіла, як в області намагаються розв'язувати питання нестачі лікарів-психіатрів для профільних закладів.

«Адміністрації психоневрологічних інтернатів подають запити до центрів зайнятості. Департамент виходив з цією проблемою до департаменту охорони здоров’я. Також зверталися до адміністрації медичної академії щодо влаштування випускників-лікарів до інтернатних закладів. Зараз проходить медична реформа, скорочуються місця у психоневрологічних лікарнях. І ми сподіваємося, що психіатри можуть бути влаштовані до наших інтернатних закладів на ці посади», – повідомила вона.

Відомо

  • У 2017 році Кабінет Міністрів України ухвалив Концепцію розвитку охорони психічного здоров’я до 2030 року, аби створити цілісну систему охорону психічного здоров’я з ефективними маршрутами для пацієнта.
  • На Дніпропетровщині діє 10 психоневрологічних інтернатів системи соціального захисту населення. У них перебуває 2 340 осіб (1000 жінок і 1340 чоловіків). Крім цього, є два психоневрологічні відділення в геріатричних пансіонатах. Розраховані вони на 200 місць.
  • У фільмі «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія?» виробництва Суспільного показали Стародобровільський психоневрологічний інтернат, що знаходиться в Широківському районі Дніпропетровщини. Заклад розраховано на 306 осіб. В інтернаті перебувають тільки чоловіки.

Авторка – Олександра Тронь

Читайте також

  • Сто років ізоляції. Яких змін потребує психіатрична система в Україні
  • Життя з психічними розладами: інтернати та диспансери в умовах реформи
  • Психлікарню на Рівненщині перевірять після розслідування Суспільного, – прокуратура
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди