"Вже підросло": фотопастка в нацпарку на Рівненщині зафіксувала другу появу борсучихи з малям

"Вже підросло": фотопастка в нацпарку на Рівненщині зафіксувала другу появу борсучихи з малям

Мама борсучиха зі своїм малям у нацпарку на Рівненщині
Мама борсучиха зі своїм малям у нацпарку на Рівненщині. Скрин з відео нацпарку

Борсучиху з малям зафіксували на відео в Дермансько-Острозькому нацпарку на Рівненщині. Фотопастку встановили спеціально для того, щоб спостерігати за цією твариною. І 14 травня опублікували в Facebook її другу появу з малям. За попередніми обліками, на території парку зареєстрували 38 особин борсука.

Про це 15 травня повідомив Суспільному начальник відділу державної охорони Дермансько-Острозького національного природного парку Валентин Лисюк.

Один з моментів, який втрапив на фотопастку — борсучиха переносить своє маля, тримаючи його за шию. В дописі під відео зазначили:

"Наше борсученя вже підросло. Воно активне та продовжує пізнавати все навкруги. Борсучки народжуються на початку березня. Зазвичай їх від трьох до шести малят. Вони сліпі та беззахисні, їхній зір починає розвиватися у віці від чотирьох до шести тижнів. Шкіра вкрита ніжним пушком, але на голові вже видно їх відмітний знак – чорно-білий малюнок. Мама-борсучиха піклується про них — добуває їжу та привчає до охайності, поки вони не підростуть. Зазвичай це триває до осені, тоді малюки починають самостійне життя".

Начальник відділу державної охорони Дермансько-Острозького національного природного парку Валентин Лисюк додав, що фотопастку встановили спеціально для спостереження за борсучихою та її малям. Це друге зафіксоване відео з ними.

Вперше це сталося 25 березня. На відео — борсучиха з новонародженим малям.

Усього, за даними Валентина Лисюка, у Дермансько-Острозькому нацпарку зафіксували 38 особин борсука.

"Це дуже охайні тварини, будують нори для життя. Але нори не прості, а з системою тунелів і вентиляцій. Мають гарно розгалужену систему "кімнат". У норі, зазвичай, декілька виходів для безпеки. Звісно, для копання системи тунелів і нір необхідні сильні лапи із міцними кігтями. Борсук — не агресивна тварина, зазвичай рятується втечею, але відсіч для ворога може дати, тому його не варто недооцінювати іншим хижакам, борсук здатен за себе постояти", — розповів він.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок