Життя в окупації та творчість поза нею. Історія актора херсонського театру

Життя в окупації та творчість поза нею. Історія актора херсонського театру

Ексклюзивно
Життя в окупації та творчість поза нею. Історія актора херсонського театру
Актор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Куліша, заслужений артист України, Сергій Михайловський. Фото: Суспільне Херсон

Заслужений артист України, актор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Куліша Сергій Михайловський зараз з родиною живе в Одесі. Він продовжує виступати та гастролювати. Про життя в окупації, творчість та плани на майбутнє Сергій Михайловський розповів кореспондентам Суспільного

Вистава "Юда" за участю актора Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Куліша Сергія Михайловського відбулась на одному з театральних майданчиків в Одесі.

Чоловік пригадує, як почали працювати над виставою і як він став її виконавцем.

"Наш головний режисер Сергій Павлюк працював над виставою з однією із молодих актрис нашого театру. Він попросив мене допомогти їй з уривком “На полі крові” Лесі Українки. Я почав читати, і режисер вирішив, що це буде окрема моновистава "ЮДА"", — розповів актор.

Життя в окупації та творчість поза нею. Історія актора херсонського театру
Одеса. Сцена з вистави "Юда" за участю актора Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Куліша, заслуженого артиста України, Сергія Михайловського. Фото: Суспільне Херсон

Разом з родиною Сергій Михайловський виїхав з окупованого на той час Херсона 30 вересня 2022 року. Згодом, за словами артиста, йому зателефонував директор театру.

"Наш директор повідомив мені, що моя історія війни та окупації буде також у виставі “Лишатися (не) можна”. Це важка документальна вистава про свідчення людей, які були в окупації та як виїжджали з неї. Грати в цій виставі дуже важко, адже щоразу переживаємо всі ті події, відчуваємо ті емоції та страхи", — каже Сергій.

Життя в окупації та творчість поза нею. Історія актора херсонського театру
Уривок з вистави "Лишитись (НЕ) можна..." херсонського театру. Фото: Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша/Facebook

Як тільки почалась війна та місто окупували російські військові, він не міг лишити батьків, тому разом з родиною переїхав до них у передмістя.

"Мені й досі часто сняться вибухи. Ми щодня чекали, коли почнуть обстрілювати Дар’ївський міст, адже ми недалеко від нього жили. Так, ми готувались, і боялись, особливо діти, вони не могли зрозуміти, що це бахкає. Ми з дружиною спочатку щось видумували, а коли молодша сказала своє перше слово "Бах", вирішили спробувати виїхати", — говорить херсонець.

За словами артиста, треба було допомогти батькам підготуватись до зими, Сергій рубав дрова та зварив власноруч буржуйку. Остаточним поштовхом до виїзду з окупації стало оголошення про проведення так званого "референдуму".

"Рішення виїхати ми прийняли миттєво. Чесно, дуже хотілось дочекатись українських військових та зустріти їх у нашому місті. Це й була мотивація не втрачати надії. Багато людей, знайомих хотіли б на той час виїхати, але у кожного були свої причини залишитись. Вже в дорозі я уявляв, як побачу хлопців з ЗСУ. На першому блокпості дитина кричала: “Тато, дивись! Он прапор наш!”. Ці емоції просто не передати словами", — пригадує чоловік.

Життя в окупації та творчість поза нею. Історія актора херсонського театру
Одеса. Декорація з вистави "Юда"за участю херсонського артиста Сергія Михайловськго. Фото: Суспільне Херсон

Зараз Сергій Михайловський разом з родиною живе в Одесі та продовжує грати у виставах та гастролювати з Херсонським обласним академічним музично-драматичним театром ім. Куліша.

"Мрія у нас у всіх одна — вільна Україна. І я дуже хочу, щоб ми всі повернулися до дому. Я хочу в той Херсон, який я знав до війни, але розумію, що він вже не буде таким, але буде ще кращим!", — додав заслужений артист України Сергій Михайловський.

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок