Доплати до пенсій у червні 2023 року: кого торкнуться зміни та чи очікувати ще на перерахунки

Доплати до пенсій у червні 2023 року: кого торкнуться зміни та чи очікувати ще на перерахунки

Доплати до пенсій у червні 2023 року: кого торкнуться зміни та чи очікувати ще на перерахунки
Фото: архів Суспільне

У червні 2023 року частина пенсіонерів в Україні зможуть отримати доплати до пенсій. Мінімальний розмір надбавки становитиме 100 гривень, максимальний — 1 500 гривень. Про це зазначила директорка департаменту Пенсійного фонду України Олена Охріменко. В етері Суспільне. Спротив вона розповіла, кого торкнуться зміни та чи очікувати ще на додаткові перерахунки.

Кому перерахують пенсії у червні

"У червні 2023 року українські працюючі пенсіонери отримуватимуть підвищені виплати, які почали їм перераховувати з 1 квітня. Це ті пенсіонери, які після призначення пенсії чи попереднього перерахунку відпрацювали 24 місяці, або ті, у кого від попереднього перерахунку чи призначення пенсії минуло не менше ніж два роки. Є також ті пенсіонери, які провели перерахунок два роки поспіль, пропрацювали декілька місяців і звільнилися, то їм також здійснять перерахунок, але врахують ті два-три місяці, які в них є після останнього призначення чи перерахунку.

Що стосується коефіцієнта, то розмір пенсії залежить від двох складових: страхового стажу та заробітної плати. Розмір підвищення пенсій після перерахунку кожного пенсіонера буде індивідуальним, це може бути і 100, і 1 000, і 1 200 гривень. Тобто все залежить від того, які показники людина мала, працюючи два останні роки на роботі. Окрім того, враховується і заробітна плата, починаючи з 1 липня 2000 року".

Останній етап підвищення у 2023 році запланований на 1 липня, додала Олена Охріменко.

Мінімальний та максимальний розміри пенсій

"У кожного пенсіонера свої доплати. Якщо людина має страховий стаж, до прикладу, жінка понад 30 років, а чоловік — понад 35 років, у них є доплата за понаднормовий стаж. Надбавки до пенсій також мають інваліди війни, учасники бойових дій, пенсіонери, які мають особливі заслуги. Мінімальну пенсію сьогодні нараховують для тих, хто має низький стаж, тобто — менше ніж 20-25 років. Така пенсія складає один прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність — 2 093 гривень. Якщо ми говоримо про максимальний розмір пенсії, то вона складає 10 розмірів прожиткового мінімуму — 20 930 гривень".

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок