США запровадили санкції проти керівника ПВК "Вагнер" у Малі

США запровадили санкції проти керівника ПВК "Вагнер" у Малі

США запровадили санкції проти керівника ПВК "Вагнер" у Малі
Центр ПВК "Вагнер" у Санкт-Петерберзі, 31 жовтня 2022 року, ілюстративне фото: AP

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) сьогодні 25 травня наклало санкції на Івана Маслова — керівника воєнізованих формувань російської ПВК "Вагнер", що базуються у Малі.

Про це йдеться в офіційному пресрелізі Міністерства фінансів США.

Зазначається, що очолити підрозділи найманців групи Вагнера у Малі Маслову доручили керівник "вагнерівців" Євген Пригожин та засновник ПВК "Вагнер" Дмитро Уткін.

"Маслов працював у тісній координації з малійськими урядовцями над розгортанням сил "Групи Вагнера" у Малі. Як головний адміністратор групи Вагнера, Маслов забезпечив житло для вхідних сил групи Вагнера, розгорнутих у Малі", — сказано у повідомленні.

Крім того, за даними Управління з контролю за іноземними активами, Маслов організовує зустрічі між Пригожиним і урядовцями кількох африканських країн.

"Група Вагнера, можливо, намагається приховати свої зусилля з придбання військового обладнання для використання в Україні, в тому числі через Малі та інші країни, де вона має базу", — додали у Мінфіні США.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні проти України та використання ув'язнених

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

26 січня 2023 року США визнали "ПВК Вагнера" транснаціональною злочинною організацією.

У лютому лейбористи закликали Велику Британію наслідувати приклад США і назвати ПВК "Вагнер" терористичною групою, звинувативши її у вчиненні "жахливих звірств".

Європейський Союз 13 квітня запровадив санкції проти приватної військової компанії "Вагнер", яка бере активну участь у війні Росії проти України, а також проти компанії РІА ФАН, яка належить власнику ПВК Євгену Пригожину.

Нижня палата парламенту Франції 9 травня проголосувала за визнання приватної військової компанії "Вагнер" терористичною організацією.

Вибір редакції

На початок