Литва оголосила про новий пакет військової допомоги Україні

Литва оголосила про новий пакет військової допомоги Україні

Литва оголосила про новий пакет військової допомоги Україні
Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас, фото: AP

У Литві сьогодні 25 травня оголосили про новий пакет військової допомоги для України, до якого зокрема увійдуть боєприпаси та антидронове обладнання.

Про виділення допомоги заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас на засіданні групи з питань оборони України "Рамштайн", йдеться на сайті литовського Міноборони.

"Наша підтримка України — це інвестиція в нашу власну стійкість, стримування і оборону. Тільки перемога України допоможе відновити мир і стабільність в євроатлантичному регіоні", — сказав міністр.

Зазначається, що окрім антидронового обладнання та боєприпасів, до пакету допомоги увійдуть сухі харчові пайки для українських військових та інша підтримка.

Загальна сума військової допомоги не називається.

Допомога від Литви Україні

11 січня 2023 року під час зустрічі у Львові з президентом Володимиром Зеленським, глава Литви Гітанас Науседа повідомив, що найближчим часом до України прибудуть зенітні гармати малої дальності L70 і боєприпаси.

Держрада оборони країни підтвердила, що військова підтримка України буде продовжена за допомогою литовських компаній оборонного комплексу, а також фінансових внесків у міжнародні ініціативи та фонди для закупівлі озброєння для України. Для цього в бюджеті Міністерства національної оборони Литовської Республіки уже передбачено 40 мільйонів євро. Литва також сприяє навчанню українських військових, відновленню та ремонту української військової техніки.

11 лютого зенітні гармати малої дальності L70 і боєприпаси прибули в Україну.

29 квітня уряд Литви також передав для потреб Сил оборони України позашляховики Land Rover та партію сухпайків.

Вибір редакції

На початок