Литва готує новий пакет військової допомоги для України

Литва готує новий пакет військової допомоги для України

Арвідас Анушаускас
Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас. Фото: AP

Литва готує новий пакет допомоги для України і планує підготувати 1600 українських військовослужбовців. Про це повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас під час зустрічі з першим заступником міністра оборони України Олександром Павлюком, повідомляє пресслужба Міноборони Литви.

"Уроки, отримані в Україні, допомагають нам цілеспрямовано розвивати наші військові можливості. Ми також займаємо тверду позицію — підтримувати Україну всіма нашими можливостями. І готуємо новий пакет підтримки для України", — сказав Анушаускас.

Міністр також наголосив, що Литва інтенсивно готується до саміту НАТО, який відбудеться цього літа у Вільнюсі, де, серед інших важливих питань, шукатиметься згода щодо перспективи членства України.

Як зазначили у Міноборони Литви, до сьогодні країна надала Україні військову підтримку майже на 409 мільйонів євро. Значна частина підтримки складається з військового вишколу. Цього року планується підготувати 1600 бійців. Інструктори литовської армії навчають українців як у Литві, так і долучаються до навчальної місії ЄС та таких міжнародних ініціатив, як"Interflex".

Також планується підготувати курси з розмінування в Литві спільно з північними країнами.

Допомога від Литви Україні

11 січня 2023 року під час зустрічі у Львові з президентом Володимиром Зеленським, глава Литви Гітанас Науседа повідомив, що найближчим часом до України прибудуть зенітні гармати малої дальності L70 і боєприпаси. Держрада оборони країни підтвердила, що військова підтримка України буде продовжена за допомогою литовських компаній оборонного комплексу, а також фінансових внесків у міжнародні ініціативи та фонди для закупівлі озброєння для України. Для цього в бюджеті Міністерства національної оборони Литовської Республіки уже передбачено 40 мільйонів євро. Литва також сприяє навчанню українських військових, відновленню та ремонту української військової техніки.

11 лютого зенітні гармати малої дальності L70 і боєприпаси прибули в Україну.

Що відомо про гармату L70

40-мм автоматична гармата L70 розроблена компанією Bofors у післявоєнний час і надійшла на озброєння шведської армії у 1951 році. Вона масово постачалася за кордон і за ліцензією випускалася у шести різних країнах блоку НАТО. Для її наведення використовується електрогідравлічний привід, але при необхідності гармату можна наводити і вручну.

Читайте також

"У нас є історичний шанс": Зеленський закликав Литву до спільної протидії Росії

Українські мінометники після навчань у Литві повертаються на поле бою

На початок