"Ніякої офіційної відмови немає" — Гайдай про своє призначення послом у Казахстані

"Ніякої офіційної відмови немає" — Гайдай про своє призначення послом у Казахстані

Ексклюзивно
Сергій Гайдай
. Сергій Гайдай. Фото: Суспільне Донбас

Колишній очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай спростував інформацію про те, що Казахстан не надав згоди на його призначення послом у країні через його "непрофесійність у дипломатії".

Про це він розповів у коментарі Суспільному.

"Це повна маячня. Річ у тому, що ніякої офіційної відмови немає. Це просто або вигадки "Дзеркала тижня", в чому я маю сумніви, бо навіщо їм це, або це просто замовна стаття, от і все. Мої документи там так і залишаються. Якщо агреманЗгода на прийняття особи в якості глави дипломатичного представництва. прийде, отже це погодження, якщо не прийде, тоді це тема для обговорень, або для заміни кандидата. Але поки що ніхто кандидата замінювати не планує і відмови немає", — наголосив Сергій Гайдай.

Щодо термінів отримання агреману Гайдай сказав, що розуміння з цього приводу не має.

"Ні, це ніколи не зрозуміло в жодній країні. Це може бути дуже швидко, може бути складно", — зауважив Сергій Гайдай.

Водночас він наполягає, що в Казахстані є певний російський вплив, і саме представники РФ заперечували проти його кандидатури.

"Там росіяни підключають дуже потужні адміністративні важелі для того, щоб тиснути на казахів і щоб вони не прийняли мене в якості посла, тому що я був керівником обласної адміністрації в Луганську, я працював на Закарпатті, я жив у Львові, жив у Києві, тобто я людина, яка знає фактичну інформацію, і там на місці зі мною буде важко сперечатися росіянам, і запроваджувати свої наративи", — констатував Сергій Гайдай.

22 травня видання "Дзеркало тижня" із посиланням на власні джерела повідомило, що Казахстан не погодив призначення колишнього голови Луганської ОВА Сергія Гайдая послом у країні через те, що влада країни хоче бачити на його місці професійного дипломата.

У березні президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення з посади Луганської обласної адміністрації Сергія Гайдая.

Інформація про його відставку почала з'являтись у січні 2023 року. ЗМІ повідомляли про можливе призначення його послом у Казахстані, тоді Сергій Гайдай про свою імовірну відставку казав так: "Готовий працювати й на іншому напрямку, якщо так визначить президент".

На початок