"Претензій немає, це ротація". Сергій Гайдай пояснив, чому його звільнили

"Претензій немає, це ротація". Сергій Гайдай пояснив, чому його звільнили

Ексклюзивно
"Претензій немає, це ротація". Сергій Гайдай пояснив, чому його звільнили
Голова Луганської військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай, фото: Андрій Баштовий

Від 15 березня Сергій Гайдай не голова Луганської обласної адміністрації: президент підписав указ про його звільнення з посади. Сергій Гайдай прокоментував своє звільнення Суспільному.

"Все нормально. Немає ніяких претензій по роботі. Це як на фронті є ротація, когось перекидують, щоб підсилити інший напрямок фронту. Так і тут: все планово", — сказав Гайдай.

Інформація про його відставку почала з'являтись у січні 2023 року. ЗМІ повідомляли про можливе призначення його послом у Казахстані, тоді Сергій Гайдай про свою імовірну відставку казав так: "Готовий працювати і на іншому напрямку, якщо так визначить президент".

Сьогодні він, відповідаючи на питання Суспільного, підтвердив, що така пропозиція обговорювалась: "У мене є дана пропозиція, яка обговорювалась певний час тому".

Речник президента Сергій Нікіфоров на питання — чи буде Сергій Гайдай призначений послом до Казахстану, — відповів: "Має бути відповідне рішення, до підпису рішення коментувати про це я не можу".

Хто очолить Луганську область

Новим керівником Луганської обласної державної адміністрації вірогідно стане військовий, сказав Суспільному речник президента Сергій Никифоров.

"У випадку Луганської області, керівником буде найімовірніше людина військова, власне, це і була мотивація. Як і раніше, є такий намір у всіх прифронтових та відверто фронтових, як у випадку з Луганською областю, регіонах, мати на посаді очільника саме військову людину. Прізвище поки назвати не може", — пояснив Нікіфоров.

Сергій Гайдай керував Луганською обладміністрацією понад три роки: був призначений у жовтні 2019 року головою обласної державної амдміністрації. До цього він працював у Закарпатській обладміністрації.

Читайте також: інтерв’ю Сергія Гайдая про рік повномасштабної війни на Луганщині: "Мотивації вистачає — дайте зброю"

За каденцію Гайдая влітку та восени 2020 року стались масштабні лісові пожежі на Луганщині, внаслідок яких вогнем знищено було 25 тисяч гектарів лісу, більше 700 приватних будинків, загинули сімнадцятеро людей. Тоді Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка провела розслідування та вимагала звільнити з посади очільника області.

Станом на зараз, Луганська область майже повністю окупована, під контролем України перебувають 13 населених пунктів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок