Гайдай йде. Президент підписав указ. В ОП сказали, хто очолить Луганську ОВА

Гайдай йде. Президент підписав указ. В ОП сказали, хто очолить Луганську ОВА

Доповнено
Гайдай йде. Президент підписав указ. В ОП сказали, хто очолить Луганську ОВА
Фото: Суспільне Донбас

Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення з посади Луганської обласної адміністрації Сергія Гайдая.

Документ опублікований на сайті президента 15 березня.

Як вказано, Сергій Гайдай звільнений з посади голови Луганської обласної державної адміністрації згідно з поданою ним заявою.

Напередодні уряд погодив звільнення Гайдая з посади.

Хто очолить Луганську область

Новим керівником Луганської обласної державної адміністрації вірогідно стане військовий, сказав Суспільному речник президента Сергій Никифоров.

"У випадку Луганської області, керівником буде найімовірніше людина військова, власне, це і була мотивація. Як і раніше, є такий намір у всіх прифронтових та відверто фронтових, як у випадку з Луганською областю, регіонах, мати на посаді очільника саме військову людину. Прізвище поки назвати не може", — пояснив Нікіфоров.

Сергій Гайдай керував Луганською обладміністрацією понад три роки: був призначений у жовтні 2019 року головою обласної державної амдміністрації, а з 24 лютого 2022 року став начальником військової адмміністраці.

Колишньому очільнику 47 років. Сергій Гайдай родом з Сєвєродонецька. У 2000-2015 роках він працював на керівних посадах приватних підприємств Києва.

З 2015 до 2018 року був головою Мукачівської районної державної адміністрації Закарпатської області. Останнє місце роботи до призначення на посаду в Луганську обласну адміністрацію — радник патронатної служби голови Закарпатської обласної державної адміністрації.

Інформація про відставку Гайдая почала з'являтись у січні 2023 року. ЗМІ повідомляли про можливе призначення його послом у Казахстані, тоді Сергій Гайдай прокоментував свою імовірну відставку так: "Готовий працювати і на іншому напрямку, якщо так визначить президент".

У коментарі Суспільному на питання — чи буде Сергій Гайдай призначений послом до Казахстану, — Сергій Нікіфоров відповів: "Має бути відповідне рішення, до підпису рішення коментувати про це я не можу".

24 лютого 2023 року журналісти Суспільного записали інтерв'ю з Сергієм Гайдаєм про рік повномасштабної війни на Луганщині, де голова ОВА розповів про висновки перших місяців війни, катування на окупованих територіях, колаборантів та бюджетні закупівлі начальник Луганської обласної військової адміністрації.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок