Реабілітація людей з інвалідністю: спеціалізований центр у столиці готується до прийому пацієнтів

Реабілітація людей з інвалідністю: спеціалізований центр у столиці готується до прийому пацієнтів

Реабілітація людей з інвалідністю: спеціалізований центр у столиці готується до прийому пацієнтів
Центр комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей та людей з інвалідністю у Подільському районі Києва. Фото: КМДА

У Подільському районі Києва завершується реконструкція Центру комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для дітей та людей з інвалідністю. Ремонтні роботи — на завершальній стадії. Планується, що установа запрацює до кінця року.

Перебіг реконструкції будівлі перевірив у вівторок, 23 травня, мер Києва Віталій Кличко, повідомляє Київська міська державна адміністрація.

За його словами, ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну Київ почав створення комплексної системи соціальної реабілітації дітей та дорослих з інвалідністю. Нині потреба в таких установах зростає.

Як повідомив мер, на початку 2023 року у столиці було зареєстровано понад 12 500 дітей з інвалідністю віком до 18 років, що на 650 дітей більше, ніж минулого року.

Реконструкція Центру комплексної реабілітації дітей та людей з інвалідністю у Подільському районі дозволить збільшити потужність закладу. По завершенні ремонтних робіт почнеться встановлення необхідного обладнання. Віталій Кличко запевнив, що заклад устаткують за найкращими європейськими стандартами.

У Центрі працюватимуть кілька відділень для різних видів реабілітації: медичної, соціальної, психолого-педагогічної, фізичної і трудової. Працюватиме служба денного догляду і соціального патронажу. Допомогу зможуть отримати діти з інвалідністю від малюків до 18 років і дорослі від 18 до 35 років. Отримувати послуги в Центрі зможуть не лише мешканці Подільського району, а й інших районів столиці.

Що відомо про реабілітацію дорослих і дітей на Київщині

У Києві 38 комунальних медичних закладів цього року підписали договір із Нацслужбою здоров’я України щодо надання послуг реабілітації дорослим і дітям.

У столиці презентували модель відновлення психічного здоров’я для потерпілих під час війни.

У 2022 році, попри перерву в роботі через російське вторгнення, послугами Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю скористалися майже 1800 маленьких відвідувачів. Заклад приймає і переселенців.

5 центрів реабілітації дітей Київщини продовжують працювати за кордоном. Заклади тимчасово евакуювали до інших країн ще на початку російського вторгнення.

Київ продовжує реалізовувати проєкти реабілітації та реінтеграції ветеранів, аби якнайшвидше повернути їх до мирного життя. У цьому допомагає досвід ізраїльської організації Brothers for Life.

Київ запроваджує пілотний проєкт із соціальної реабілітації військових під час лікування в медзакладах.

Вибір редакції

На початок