Перейти до основного змісту
"Мирний план" Африки: Києву пропонують переговори з Москвою без виведення військ РФ з України

"Мирний план" Африки: Києву пропонують переговори з Москвою без виведення військ РФ з України

Президент ПАР Сиріл Рамафоса
. Президент ПАР Сиріл Рамафоса. Фото: Associated Press

Шість лідерів країн Африки пропонують, щоб Україна погодилася розпочати мирні переговори з Росією, навіть якщо російські війська залишаються на її території.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на президентство Південно-Африканської республіки.

З цією ініціативою африканські лідери на початку червня мають намір відвідати Україну і Росію на початку червня.

"По-перше, це припинення бойових дій. По-друге, це основа для тривалого миру", — сказав речник президентства Південної Африки Вінсент Магвенья.

Президент Сиріл Рамафоса оголосив про ініціативу 16 травня. До неї приєдналися лідери Єгирту, Сенегалу, Замбії, Республіки Конго та Уганди.

У відповідь на таку ініціативу пані посол України в ПАР Любов Абравітова казала: "Мій президент дуже чітко дав зрозуміти... (Не буде) жодних переговорів між Україною та Росією, доки росіяни не покинуть нашу територію в межах її міжнародно визнаних кордонів".

Водночас вона зазначила, що українська влада прийме делегатів і поговорить з ними.

Речник російського посольства не відповів на запит про коментар, зазначає агентство.

У відповідь на африканський план речник Держдепартаменту США заявив, що "вітатиме будь-які успішні спроби переконати (президента Росії) Володимира Путіна припинити його війну за територіальну агресію".

Що відомо про миротворчу ініціативу країн Африки

12 травня Путін поговорив телефоном із Рамафосою. Як повідомили у Кремлі, Путін підтримав висловлену президентом ПАР ідею щодо участі групи африканських лідерів в “обговоренні перспектив врегулювання українського конфлікту”.

16 травня президент Південно-Африканської республіки Сиріл Рамафоса заявив, що низка африканських країн запропонували мирну ініціативу, щоб допомогти покласти край конфлікту між Росією та Україною.

Що відомо про постачання зброї Росії з ПАР

Нагадаємо, 11 травня представник США у Преторії Рубен Брігеті звинуватив ПАР у постачанні боєприпасів Росії

“Вантажне судно причалило до військово-морської бази Саймонс-Таун з 6 по 8 грудня 2022 року. Ми впевнені, що на це судно в Саймонс-Таун завантажили зброю та боєприпаси, коли воно поверталося до Росії", — сказав посол.

Американський дипломат додав, що озброєння росіян — це надзвичайно серйозно. За його словами, США не вважають цю проблему вирішеною і хотіли б, щоб Південна Африка почала практикувати свою політику позаблоковості.

Міністр зв’язку ПАР Мондлі Гунгубеле заперечив постачання зброї до Росії. За його словами, уряд країни не ухвалював жодного рішення. У Преторії обіцяють провести розслідування інциденту з російським судном.

Топ дня

Вибір редакції

На початок