"Правова й організаційна невизначеність". ЦВК занепокоєна проведенням місцевих виборів — 2020

"Правова й організаційна невизначеність". ЦВК занепокоєна проведенням місцевих виборів — 2020

"Правова й організаційна невизначеність". ЦВК занепокоєна проведенням місцевих виборів — 2020
novynarnia.com

У Центральній виборчій комісії занепокоєні складнощами при підготовці цьогорічних місцевих виборів, зокрема, через епідеміологічну ситуацію, заплановане прийняття нового виборчого кодексу та адміністративну реформу.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті ЦВК.

"Підготовка до місцевих виборів в Україні у 2020 році відбувається в унікально складних умовах з елементом правової та організаційної невизначеності. Це зумовлено прийняттям нового Виборчого кодексу України, яким передбачено, зокрема, проведення місцевих виборів на основі нових виборчих систем, в умовах карантинних обмежень та з непрогнозованістю епідеміологічної ситуації восени, проблемами фінансування, незавершеністю реформи адміністративно-територіального устрою та внесенням змін до Виборчого кодексу України", – йдеться у повідомленні.

При цьому у виборчій комісії підкреслюють, що несинхронність прийняття рішення про зміни адміністративно-територіального устрою та внесення змін до виборчого кодексу України може спричинити прогалини у правовому регулюванні, створити невиправдані складнощі та призвести до непрогнозованих результатів виборів.

Як зазначають у ЦВК, проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів призведе до їхнього значного укрупнення, що істотно вплине на проведення окремих виборчих процедур під час організації підготовки та проведення місцевих виборів.

"У разі його прийняття до складу ряду новоутворених районів входитимуть понад 700 виборчих дільниць, а отже, відповідні районні виборчі комісії повинні будуть забезпечувати як утворення відповідної кількості дільничних комісій, так і адміністрування виборчого процесу на них".

Таке навантаження може спричинити серйозні ризики щодо належної організації виборчого процесу та потребує відповідного корегування виборчого законодавства, переконані у комісії.

Читайте також: "Багато суперечливих норм". Голова КВУ пояснив, чому відкликали постанову про місцеві вибори

Що відомо

  • Верховна рада ухвалила проєкт постанови про призначення на 25 жовтня чергових місцевих виборів депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад та мера Києва.
  • Раніше президент Володимир Зеленський попросив зняти з розгляду Верховної ради проєкти постанов про призначення чергових місцевих виборів та про скасування обмежень виплат чиновникам, які нардепи мали розглянути на позачерговому засіданні 13 липня.
  • Голова Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Олексій Кошель заявив, що президент Володимир Зеленський відкликав з Верховної ради проєкт постанови, оскільки він був підготовлений неякісно, у ній було багато суперечливих норм.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до осені планується завершити реформу децентралізації в Україні, аби місцеві вибори, які пройдуть у жовтні, відбулися вже у всіх новостворених територіальних громадах.
  • Зокрема, уряд ухвалив проєкт оптимізації районів, за яким планується 490 районів створити втричі менше — 129.
  • 6 квітня Верховна рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Він дозволить завершити формування територіальних громад.
  • Міністерство громад і територій оприлюднило проєкти майбутніх районів України усіх областей, крім тимчасово окупованої АР Крим.
На початок