Близько двох десятків тернополян, більша частина з яких представники УГП, вийшли на акцію "Захисти мову". Вони виступають за те, щоб Верховна Рада не вносила змін до закону про освіту.

Заступниця голови політради Української Галицької партії Ірина Яремчук каже, що передусім протестувальники проти того, "щоб впроваджувати мову агресора, тим паче, коли триває війна".

Учасники акції – за те, щоб не допустити реалізації проєкту 2362:
"З ініціативи представника партії "Слуги народу" висунули на порядок денний питання про "антиукраїнський законопроєкт", який трактує повну русифікацію української освіти. Згідно з ним навчання в російськомовних школах залишається і надалі мовою агресора. Окрім цього, в україномовних школах теж передбачається відсоток навчання російською", – каже Яремчук.
Мовний омбудсмен з Києва Тарас Кремінь каже, що таким законопроектом пропонують внести зміни до кількох законів, в тому числі – "Про освіту" і "Про забезпечення функціонування української мови як державної":
"На думку комітету, так само, як і на думку Міністерства освіти і науки, такий законопроект є неприпустимим. Я схиляюсь до того, що не можна зупиняти освітні реформи, які визнані за останні роки одними з найкращих".
Кремінь переконаний, що треба забезпечити безперервність використання державної мови як мови навчання і викладання, створити всі умови для того, щоб Нова українська школа розвивалася за своїми внутрішніми законами:
"Щоб вчителі підвищувалися у своїй компетенції, здобувачі освіти володіли нею на достатньому рівні, який дозволить не лише складати ЗНО, але й формувати свою подальшу освітню траєкторію".

Що відомо:
- Деякі депутати від фракції "Слуга народу" заявляють, що "мовний" законопроєкт Максима Бужанського суперечить їхнім переконанням і вносить розкол у суспільство
- Мовний омбудсман закликав нардепів зняти з розгляду законопроєкт Бужанського.