У Кропивницькому перевіряють центри для складання мультипредметного тесту

У Кропивницькому перевіряють центри для складання мультипредметного тесту

У Кропивницькому перевіряють центри для складання мультипредметного тесту
Екзаменаційний центр у Кропивницькому для складання мультипредметного тесту. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому перевіряють екзаменаційні центри для складання мультипредметного тесту та комп’ютери, які використовуватимуть для цього. Суспільне розповість, хто це робить і які вимоги до центрів.

Без металошукача та двічі на день відбуватиметься складання національного мультипредметного тесту в цьому році. Тестування відбуватиметься онлайн за комп’ютерами в тимчасових екзаменаційних центрах. Їх в області 27. Найбільше із них у Кропивницькому — 13. Нині в центрах перевіряють комп’ютерну техніку, яку планують використовувати під час тестування.

У Кропивницькому системні адміністратори перевіряли стабільність з’єднання та швидкість інтернету в аудиторіях, де учасники складатимуть національний мультипредметний тест. Де саме його облаштовують, з міркувань безпеки не називаємо.

"Швидкість для впевненого зв’язу з сереверами повинна бути 20 мегабіт. Наш заклад забезпечує майже 200 мегабіт, тому швидкості на усіх вистачить", — говорить системний адміністратор Максим Савельєв.

У Кропивницькому перевіряють екзаменаційні центри для складання мультипредметного тесту
Аудиторія для складання мультипредметного тесту у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивнциький

"У нашому пункті має бути 5 аудиторій, які розраховані на 56 учасників мультипредметного тесту. Кожен буде закріплений за своїм місцем", — розповіла відповідальна за екзаменаційний центр Світлана Дейкун.

Вимоги до тимчасових екзаменаційних центрів у воєнний час більш жорсткі за ті, що були до 2022 року, говорить директор регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов.

"Кожен пункт тестування повинен мати надійний інтернет та автономний генератор на той випадок, якщо вимкнуть світло. Друге — це наявність укриття. Коли буде повітряна тривога, щоб можна було дітей та працівників відвести у сховище".

Світлана Дейкун розповіла, де перебуватимуть учасники тестування під час повітряної тривоги: "Коли лунає сигнал тривоги, по інструкції відповідальний за пункт тестування припиняє роботу кожного учасника. Усі йдуть до сховища. Кожен інструктор під час тривоги дивиться, щоб учасники не користувалися інтернетом".

Зі слів Анатолія Анісімова, якщо тривога триватиме менше однієї години, тоді учасники повертаються до приміщення, щоб продовжити виконувати мультитест. Якщо більше години 20 хвилин, тоді складатимуть його під час додаткової сесії.

"Наші пункти тестування не такі, як були раніше, розраховані на 200-250 людей. Нині на 30-60 учасників кожного пункту передбачені три-чотири аудиторії. Треба зібрати 50-60 комп’ютерів, щоб вони були в робочому стані, аби діти могли спокійно працювати. Вивести оперативно таку кількість учасників у сховище не буде проблемно".

У цьому році вступники складатимуть два обов’язкових предмети – українську мову та математику і третій предмет на вибір: історія України, англійська мова, французька, німецька, іспанська, біологія, фізика та хімія. На виконання тесту мають три години, торік було дві. Основна сесія тестування відбудеться з 5 по 23 червня. Додаткова – в кінці червня-липня.

Вибір редакції

На початок