ФІФА подовжила до 2024 року дію "спеціального трансферного правила" для легіонерів в Україні

ФІФА подовжила до 2024 року дію "спеціального трансферного правила" для легіонерів в Україні

ФІФА подовжила до 2024 року дію "спеціального трансферного правила" для легіонерів в Україні
"Шахтар" - "Минай". Фото: ФК "Шахтар"

Гравці та тренери зможуть в односторонньому порядку зупиняти свої контракти.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) продовжила до 2024 року дію рішення, яким дозволяє легіонерам в Україні та Росії призупиняти контракти. Про це повідомила пресслужба організації.

У березні 2022 року ФІФА дала змогу зупиняти дію контрактів зарубіжним тренерам та футболістам в чемпіонатах України та Росії. Цим рішенням у організації відреагували на повномасштабне вторгнення РФ.

Згідно спеціального трансферного правила ФІФА, легіонери мали право зупиняти контракти до літа 2023 року. У підсумку, одним з найбільш постраждалих українських клубів від цього рішення став "Шахтар".

"Гірники" втратили майже всіх своїх легіонерів, які пішли з команди без компенсації. Керівництво "Шахтаря" оцінило свої фінансові збитки від рішення ФІФА у 50 мільйонів євро, однак домогтися компенсації клуб наразі не зміг.

Нова директива міжнародної федерації футболу дозволяє легіонерам зупиняти дію контрактів до 30 червня 2024 року. Окрім цього, ФІФА доповнила умови спеціального трансферного правила. Тепер вони не розповсюджуються на гравців та тренерів, які підписали свої угоди після березня 2022 року або не скористалися ними раніше.

"Додаток 7 не застосовується до іноземних гравців та тренерів, які уклали угоди чи подовжили їх після 7 березня 2022 року. Щоб запобігти зловживанню та небажаним наслідкам одностороннього припинення, гравці, чиї контракти підпадають під критерії Додатку 7, не можуть бути віддані в оренду за компенсацію чи продані", – йдеться у заяві ФІФА.

Що відомо про трансфери українських клубів

  • Влітку 2022-го "Шахтар" скористався правилом ФІФА та взяв на посаду тренера Ігора Йовічевіча, який працював з "Дніпром-1".
  • Після запровадження особливих правил ФІФА "Шахтар" підписав сім легіонерів. Склад команди поповнили Лукас Тейлор, Невен Джурасек, Георгі Гочолейшвілі, Кевін Келсі, Хусрав Тоіров та Деніл Кастілло.
  • У зимове трансферне вікно 2023 року "Шахтар" продав Михайла Мудрика у "Челсі". За свого футболіста "Гірники" отримають щонайменше 70 мільйонів євро. Натомість "Динамо" продало Віктора Циганкова та Іллю Забарного до "Жирони" та "Борнмута" відповідно.

Вибір редакції

На початок