Євросоюз оштрафував Meta на $1,2 млрд за порушення конфіденційності

Євросоюз оштрафував Meta на $1,2 млрд за порушення конфіденційності

Компанія Meta
Логотип компанії Meta. AP

Ірландська комісія із захисту даних (DPC) оштрафувала американську компанію Meta на 1,2 мільярда євро за порушення, пов’язані з передачею персональних даних з Євросоюзу до США.

Про це повідомляє RTE.

"Це найбільший в історії Євросоюзу штраф за порушення конфіденційності, який перевищує попередній штраф у розмірі 746 мільйонів євро, накладений на Amazon у 2021 році", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у рамках цього рішення Meta було наказано призупинити передачу даних з ЄС до Сполучених Штатів і воно стосується лише Facebook, а не інших платформ Meta, таких як Instagram і WhatsApp.

Також регулятор дав компанії шість місяців, щоб припинити незаконну обробку, включаючи зберігання, в США персональних даних європейських користувачів, переданих з порушенням Загального регламенту захисту даних (GDPR).

У своєму початковому рішенні DPC не рекомендував накладати штраф, але деякі з його колег європейських регуляторів не погодилися, і зрештою Європейська рада із захисту даних (EDPB) наказала накласти штраф на Meta.

Водночас у Meta заявили, що оскаржать рішення Ірландської комісії із захисту даних.

На початок