У Meta заявили, що український контент у Facebook та Instagram не модерують росіяни

У Meta заявили, що український контент у Facebook та Instagram не модерують росіяни

У Meta заявили, що український контент у Facebook та Instagram не модерують росіяни
Соцмережі. Unsplash

З початку повномасштабного російського вторгнення українські користувачі постійно стикаються з видаленням постів та блокуванням сторінок у Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, LinkedIn, пов'язаних із поширенням про війну та її наслідки. Більшість упевнені, що це вина російських модераторів контенту. 20 грудня видання Forbes опублікувало відповідь американської компанії Meta Platforms, що українські дописи не модерують з Москви.

"Всупереч деяким міфам, у нас немає і ніколи не було модераторів, які працюють з Москви. У нас там також немає і ніколи не було офісу", — повідомили у компанії.

За словами представників корпорації, питаннями безпеки опікується 40 тисяч людей. Аж 15 тисяч із них працюють безпосередньо із контентом. Ці команди розташовані по всьому світу в різних часових поясах.

Офіс, що керує 28 країнами Центральної та Східної Європи, включно з Україною, розташований у Варшаві.

соцмережі модератор facebook instagram
У Meta заявили, що український контент у Facebook та Instagram не модерують росіяни. Фото: Pixabay

"Ми працюємо з понад 90 партнерами з перевірки фактів більш ніж 60 мовами, щоб переглядати й оцінювати точність вмісту", — йдеться у відповіді компанії.

Там також зазначають, що для перевірки вмісту постів та скарг користувачів компанія використовує поєднання людської праці та технологій штучного інтелекту. У команді працюють носії української мови, які розуміють локальний контекст.

Контент, який потребує мовної та культурної експертизи, перевіряють українські модератори.

Незалежно від того, хто публікує вміст, ми не дозволяємо нічого, що суперечить нашій політиці. Ці правила глобальні

У Meta також додали, що кількість скарг не вливає на рішення щодо видалення. Якщо допис не порушує правил і стандартів соцмережі, навіть велика кількість скарг не призведе до бану.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок