За часів Януковича київська Лавра отримала від держави понад 85 млн грн

За часів Януковича київська Лавра отримала від держави понад 85 млн грн

За часів Януковича київська Лавра отримала від держави понад 85 млн грн
Києво-Печерська Лавра. Фото: УНІАН

Комісія Мінкульту, яка нині проводить аудит у Києво-Печерській лаврі з'ясувала, що протягом 2007-2013 років на різні роботи в монастирі з державного бюджету виділяли близько 85 млн грн. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко під час телемарафону "Єдині новини".

За його словами, спеціальна комісія має з'ясувати, на які саме роботи виділялися ці кошти.

"З 2007-го по 2013 роки 85 мільйонів гривень від держави було передано на всілякі роботи. Ми зараз з'ясовуємо на які саме: на будівництво нових будинків чи дійсно на збереження спадщини",— розповів Ткаченко. Він нагадав, що за тодішнім курсом долара понад $10 мільйонів від держави пішли в бюджет монастиря.

"Тому всі ці розмови, мовляв, ми самі власним коштом це зробили, не відповідають дійсності", — наголосив міністр.

Що відомо про роботу Комісії Мінкульту у Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю. Проте згодом комісія почала діяти.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети.

Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".

Вибір редакції

На початок