Зеленський: Росія — єдина держава в світі, яка стріляла по атомній станції

Зеленський: Росія — єдина держава в світі, яка стріляла по атомній станції

Зеленський: Росія — єдина держава в світі, яка стріляла по атомній станції
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Росія своїми діями ставить під загрозу увесь світ, однак Україна разом із союзниками здатні зупинити російську агресію та запобігти іншим військовим конфліктам у майбутньому.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час звернення до народу Японії на саміті G7 у Хіросімі.

"Я вірю, що війні не місце у світі. Людство пройшло дуже довгий шлях і втратило багато життів у кривавих протистояннях. Смерть падала з неба, смерть приходила з моря. Радіація несла смерть. Люди несли смерть одне одному. Хтось каже, що історію людства неможливо уявити без війни. Ми кажемо, що історія людства якраз і має бути без війни", — сказав президент.

Він зазначив, що Україна перебуває в епіцентрі війни на знищення.

"На нашу землю прийшли загарбники, які хочуть не просто підкорити нас, українців, українок. Росія бреше світу, ніби немає ніяких українців", — зауважив політик.

За його словами, руїни українських міст, які зазнали російської агресії, нагадують результат застосування ядерної бомби.

"Хоча ворог застосовує неядерну зброю, руїни наших міст, які спалені вщент російськими бомбами й артилерією, схожі на те, що я тут щойно бачив – для мене честь бути в цьому музеї миру. Дуже дякую за те, що дали таку можливість. Те, що бачив ваш народ у своїй історії: замість звичайного життя тисяч і тисяч родин залишається тільки попіл. Замість міст – випалена пустка. Замість будинків – хіба що уламки", — підкреслив президент.

Зеленський висловив сподівання, що українські міста і села будуть так само відбудовані, як Хіросіма після Другої світової війни. Він також нагадав, що РФ ставить під загрозу увесь світ, перетворивши територію поруч із Запорізькою атомною електростанцією на зону бойових дій.

"Росія розтоптала все, що є цивілізованого. Вона вже понад рік продовжує окупацію нашої найбільшої – найбільшої у Європі! – атомної електростанції. Росія одна така держава-терорист у світі, яка стріляла з танків по будівлі атомної станції. Ніхто інший не робив атомну станцію полігоном для зберігання зброї й снарядів. Росія прикривається атомною станцією, щоб обстрілювати наші міста з реактивної артилерії. Якщо хтось у світі ще здатен ігнорувати інші воєнні злочини Росії, такий її злочин проти людства точно мусить спонукати до дій кожного", — наголосив гарант.

Зеленський нагадав, що у 1986 році Україні довелося пережили Чорнобильську катастрофу.

"Досі частина нашої землі є закритою зоною — зоною відчуження. Уявіть: саме через цю зону російські війська вели свій наступ. Вони рили окопи просто в тих лісах, де ще за радянських часів закопували забруднені радіацією матеріали", — зауважив він.

Президент закликав підтримати запропоновану Україною формулу миру.

"Сила української формули миру в тому, що, зупинивши російські загарбницькі амбіції та відновивши порушену Росією безпеку, ми дамо світу один додатковий результат: ми паралізуємо інших потенційних агресорів. Коли кожен, хто хоче війни, побачить, наскільки світ об’єднаний та рішучий, коли хоче миру, не буде сенсу навіть і починати війну", — зазначив глава держави.

Володимир Зеленський подякував Хіросімі, Японії та прем’єр-міністру країни Фуміо Кісіді за підтримку України.

Вибір редакції

На початок