Українські піротехніки встановили рекорд із розмінування — ДСНС

Українські піротехніки встановили рекорд із розмінування — ДСНС

Українські піротехніки встановили рекорд із розмінування — ДСНС
. Сапери провели планове знищення боєприпасів, виявлених на деокупованій території області, на Київщині, 13 квітня 2023 року, фото: УНІАН

За минулу добу піротехніки України встановили рекорд, знешкодивши близько 6000 вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий під час брифінгу 19 травня.

"Основні області, де зараз проводиться розмінування, – Донеччина, Миколаївщина, Харківщина, Херсонська область. Це основний обсяг вибухонебезпечних предметів, які знайшли сьогодні", — уточнив представник державної служби з надзвичайних ситуацій.

За словами Хорунжого, загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні виявлено та знешкоджено понад 373 тисячі вибухонебезпечних предметів, зокрема 2 235 одиниць авіаційних бомб. Обстежено близько 86 тисяч гектарів територій.

Також пресофіцер ДСНС зазначив, що наразі піротехніки активно почали застосовувати машини механізованого розмінування, отримані від західних партнерів.

"Ми далі працюємо над тим, щоб їх було якомога більше. Зараз є потреба фактично у 100 таких машинах. Тому що це значно пришвидшує процес розмінування територій і, зокрема, убезпечує наш особовий склад. Бо фактично всі ці машини працюють дистанційно", — додав він.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

На початок