Збитки на будівництві Подільського мосту: директора підприємства підозрюють у службовій недбалості

Збитки на будівництві Подільського мосту: директора підприємства підозрюють у службовій недбалості

Збитки на будівництві Подільського мосту: директора підприємства підозрюють у службовій недбалості
Подільський міст у Києві. УНІАН

У Києві директору комунального підприємства оголосили підозру у справі про розтрату коштів при будівництві Подільського мосту через р. Дніпро.

Про це повідомляє у Telegram Національна поліція України.

Керівника КП "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" звинувачують у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України). Як вважають правоохоронці, дії посадовця призвела до понад 6 млн грн збитків. Йому загрожує до п'яти років ув'язнення.

Між комунальним підприємством та генпідрядником був укладений договір про виконання будівельних робіт на Подільському мосту в Києві.

Керівник комунального підприємства підписав документи про монтажні роботи металоконструкцій під водою. Проте, як з’ясували слідчі, вартість та обсяг виконаних робіт були завищені. Сума завданих збитків перевищує 6 млн грн, що підтверджують висновки відповідних експертиз.

За клопотанням прокуратури, директора комунального підприємства відсторонили від посади.

Раніше у даному провадженні повідомили про підозру керівнику генпідпрядної організації.

Що відомо про будівництво Подільсько-Воскресенського мосту в Києві

Подільський мостовий перехід – двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі мають розмістити 6 смуг автомобільного руху, а на нижньому – готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.

Об'єкт будуть 30 років. У 1993 році Кабмін схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина мосту була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.

Підготовчі роботи розпочали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька.

У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва.

У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст.

У жовтні 2022 року Київрада виділила на добудову Подільсько-Воскресенького мосту додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету.

Вибір редакції

На початок