"Кабінетна робота не для мене": поліцейський офіцер Байковецької громади на Тернопільщині Сергій Зембович

"Кабінетна робота не для мене": поліцейський офіцер Байковецької громади на Тернопільщині Сергій Зембович

"Кабінетна робота не для мене": поліцейський офіцер Байковецької громади на Тернопільщині Сергій Зембович
Суспільне Тернопіль

Поліцейський офіцер Байковецької громади на Тернопільщині Сергій Зембович працює в поліції з 2006 року. За цей час пройшов шлях від рядового до капітана. З нагоди Дня поліцейського офіцера Сергій Зембович розповів Суспільному про свою роботу.

"Кожен поліцейський офіцер громади тепер має свій автомобіль. Тепер ми їздимо порізно, але швидше реагуємо на повідомлення".

Сергій Зембович, поліцейський офіцер Байковецької громади на Тернопільщині
Сергій Зембович, поліцейський офіцер Байковецької громади. Суспільне Тернопіль

Сергій Зембович поліцейським офіцером Байковецької громади працює три місяці. Для цього пройшов конкурсний відбір та навчання. Раніше працював дільничним інспектором у цій громаді.

"Специфіка роботи стала більш розширеною. Надали нам більше прав. Окрім складання адмінматеріалів з громадської безпеки, зараз ми складаємо адмінматеріали з безпеки дорожнього руху".

Поліцейський офіцер Байковецької громади на Тернопільщині Сергій Зембович на робочому місці
Сергій Зембович на робочому місці. Суспільне Тернопіль

Офіцер каже, рівень злочинності у громаді знизився. Зараз на обліку перебуває 21 житель громади, який вчинив домашнє насильство.

"Найбільше правопорушень, найболючіше питання – це вчинення домашнього насильства повторно. Ми з кривдником проводимо профілактичну бесіду. Я пояснюю, що при вчиненні одного, двох чи трьох правопорушень щодо домашнього насильства, на четвертий раз за це притягують до кримінальної відповідальності. Це почало суттєво впливати на них".

Поліцейський офіцер Байковецької громади на Тернопільщині Сергій Зембович часто зустрічається з дітьми
Поліцейський офіцер Байковецької громади Сергій Зембович часто зустрічається з дітьми. Суспільне Тернопіль

Сергій Зембович розповідає, місцеві жителі часто звертаються із земельними питаннями. Щодня в середньому має по п'ять звернень. Інколи доводиться робити й те, що не належить до його обов’язків.

"Приміром, якась бабуся каже, що не працює кран. Тому деколи доводиться йти і цей кран закрутити. Кабінетна робота мені не підходить. Більше люблю спілкуватися, виїжджати на виклики, допомагати людям".

Поліцейську станцію організували в Байковецькій громаді в 2021 році, розповів голова громади Анатолій Кулик. Тут працює два поліцейських офіцери на 13 тисяч населення.

Анатолій Кулик, голова Байковецької громади на Тернопільщині
Анатолій Кулик, голова Байковецької громади. Суспільне Тернопіль

"У нас є два офіцера громади: нинішній офіцер громади, Сергій Сергійович, також Ігор Миколайович. Вони тісно співпрацюють з нашими службами: центром надання адмінпослуг, службою у справах дітей з питань недопущення домашнього насильства. Також важлива їхня робота із запобігання правопорушень на території громади".

Вибір редакції

На початок