"Коханці" Гудро повернулися в Україну

"Коханці" Гудро повернулися в Україну

"Коханці" Гудро повернулися в Україну

Картина художника П’єра Луї Гудро "Коханці, або Блудний син із повією" повернулася в Україну із США. 77 років тому її вивезли нацисти.

"Україна повернула собі картину П’єра Луї Гудро "Закохані". Через 77 років унікальна робота французького художника знову вдома", - повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

За даними Мінкульту, у 1943 році картину вкрали з музею Ханенків нацисти. Після війни картина з'явилась на антикварному ринку. А у 1953 вона опинилась у приватній колекції в США.

60 років потому її виставили на продаж, але на вимогу власника музею процес зупинили. Вже у 2019 році США заявили, що готові повернути картину Україні.

Що відомо

  • У Лондоні знайшли картину нідерландського живописця Пітера Рубенса "Портрет дами" (17 століття), яка припадала пилом у приватній колекції майже 140 років.
  • Картину українського художника-мариніста та баталіста Івана Айвазовського "Неаполітанська затока" продали на онлайн-аукціоні Sotheby's в Лондоні за рекордну для суму — 2,3 мільйона фунтів стерлінгів.
  • Мешканка Італії виграла у благодійну лотерею картину іспанського художника Пабло Пікассо "Натюрморт", вартість якої оцінюється у більш ніж мільйон євро.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше