Картина Айвазовського встановила рекорд на онлайн-торгах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Картина Айвазовського встановила рекорд на онлайн-торгах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Картина Айвазовського встановила рекорд на онлайн-торгах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Картину українського художника-мариніста та баталіста Івана Айвазовського "Неаполітанська затока" продали на онлайн-аукціоні Sotheby's в Лондоні за рекордну для суму — 2,3 мільйона фунтів стерлінгів.

Картина була написала в 1841 році під час перебування Айвазовського в Італії. Живописець, який надихався красивими видами і не міг обійти Неаполітанську затоку", — розповіла історик Гульнара Абдулаєва.

У пресслужбі аукціонного будинку розповіли, що в ході торгів вартість монументального полотна Івана Айвазовського "Неаполітанська затока" злетіла до 2,3 млн фунтів, удвічі перевищивши естімейт (800 тисяч - 1,2 млн фунтів), і побила рекорд, встановлений картиною "Натюрморт" Джорджо Моранді минулого тижня, ставши найдорожчою роботою, проданою на онлайн-торгах.

У Sotheby's не уточнили, з якої країни був покупець. До продажу картина перебувала в європейській приватної колекції.

Аукціонний дім планував проводити торги картини Айвазовського та інших лотів в звичайному форматі, тобто за присутності потенційних покупців, але через пандемію коронавірусу було вирішено переміститися в онлайн. Крім "Неаполітанської затоки" на аукціоні виставили інші полотна російських художників, за які в загальній складності виручили 5,6 млн фунтів. І

нша картина Айвазовського — "Проходить корабель місячною ніччю" — пішла з молотка за 435 тис. фунтів. Дві роботи Петра Кончаловського були продані за 150 тис. і 118 тис. фунтів, більш ніж удвічі перевищивши оцінювальну вартість.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше