Росія ініціювала засідання Радбезу ООН щодо постачання західної зброї Україні. Трансляція

Росія ініціювала засідання Радбезу ООН щодо постачання західної зброї Україні. Трансляція

Радбез ООН
. Засідання Ради безпеки ООН. Фото: AP

Росія ініціювала засідання Радбезу ООН щодо надання західної зброї Україні. Засідання відбувається на тлі низки заяв про нову військову допомогу Україні, спрямовану на посилення її контрнаступальних операцій.

В обговоренні беруть участь представники країн-членів організації та посадовці ООН. Зокрема очікується виступ представника України.

Дивіться дебати наживо у трансляції Суспільне Новини з українським перекладом.

Представник РФ в ООН Василь Небензя заявив, що Захід веде з Росією проксі війну в Україні.

"Потік зброї в Україну зростає. Це свідчить про те, що Захід хоче ескалації. Допомога Заходу у війні в Україні робить ці держави не лише учасниками збройного конфлікту з РФ, а й співучасниками військових наступів ЗСУ. Росія залишає за собою право про вжиття всіх необхідних заходів для нейтралізації загроз своїй безпеці, а цілі "СВО" будуть виконані", — сказав він.

Представник Японії в ООН заявив, що Україна борониться від агресії, а міжнародна спільнота надає допомогу, "щоб запанував мир і безпека у світі".

"Жодна нація не має права підтримувати агресію. Ми засуджуємо передачу дронів Іраном Росії. І просимо секретаря ООН провести слідство з приводу наслідків передачі цих дронів. А також Дослідити шкоду, яку принесли Україні ці дрони", — сказав він.

Представник Франції в ООН Ніколя де Рів'єр заявив, що Росія має зазнати поразки у війні проти України.

"Чого Росія чекає? Щоб ми перестали постачати Україні зброю, і вона програла? А потім була нова агресія? Росія ніколи не має виграти цієї війни. Росія має зазнати поразки. Наша підтримка посилює Україну. Уже 15 місяців дає опір Росії, і змушує зупинитися", — сказав він.

За словами французького дипломата, тільки підтримка України партнерами змусить Росію сісти за стіл перемовин.

"Ми постачаємо Україні зброю легально. В той час як Росія купує озброєння — нелегально, щоб поповнити свої запаси. Росія купує дрони у Ірану, А ракети і боєприпаси у Північної Кореї. Цими діями Росія порушує резолюцію ООН. Можливий лише один результат — мир відповідно до Статуту ООН, який би поважав суверенітет України. І відповідно Франція підтримує саме цей український мирний план", — сказав він.

Представниця Сполученого Королівства в ООН Барбара Вудворд заявила, що Лондон закликає інші країни не надавати Росії військової підтримки.

"Народ України взяв зброю у руки, заради самооборони, щоб не бути знищеними. Народ зробив це відповідно до Статуту ООН. Ми й надалі реагуватимемо на прохання України отримати ресурси, щоб захистити себе від російської агресії. Ми приймемо жорсткі кроки для того, щоб не допустити незаконні передачі озброєння Росії", — сказала дипломатка.

Вудворд закликала Росію не затримувати рух суден "зернової ініціативи" і не використовувати це як тактику тиску.

"Поки Росія не виведе війська, ми допомагатимемо Україні захищати свій суверенітет і підтримувати принципи устава ООН", — сказала вона.

Що відомо про підготовку українського контрнаступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

11 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Україні ще потрібен час на підготовку до контрнаступу. Він заявив, що українські війська потребують обіцяної допомоги від союзників.

На початок