На Тернопільщині діти більше року не навчаються в шкільному приміщенні: в чому причина

На Тернопільщині діти більше року не навчаються в шкільному приміщенні: в чому причина

Ексклюзивно
На Тернопільщині діти більше року не навчаються в шкільному приміщенні: в чому причина
Суспільне Тернопіль

Більше року учні 1-4 класів Збаразького ліцею №1 не навчаються у приміщенні початкової школи. Через відсутність пожежної сигналізації місцева служба з надзвичайних ситуацій заборонила проводити там навчання. Про це Суспільному розповіла директорка Оксана Богатюк.

За її словами, адміністрація закладу зверталася до міської ради, щоб та виділила гроші на встановлення пожежної сигналізації, але відповіді досі не отримали.

Директорка Збаразького ліцею №1 Оксана Богатюк
Оксана Богатюк. Суспільне Тернопіль

Із приміщення початкової школи-ліцею №1 на вулиці Шевченка у Збаражі дітей перевели до приміщення старшої школи. Займаються не щодня. Не вистачає класів і укриття не розраховане на таку кількість дітей.

"Ми ходимо на навчання через день, а то й через два. Одна частина наших дітей, першачки, пішли в школу, третій клас сидить вдома. У нашій школі не було до цього бомбосховища, батьки своїми власними силами і часом робили бомбосховище, чистили його, вичищали для того, щоб дітки могли відвідувати школу", – розповіла мама школярів Юлія Дудрак.

Жінка розповідає про проблеми з навчанням дітей
Юлія Дудрак. Суспільне Тернопіль

Яка ситуація в приміщенні початкової школи

Батьки зібралися, щоб обговорити проблему з директоркою навчального закладу Оксаною Богатюк.

Батьківські збори
Батьки й директорка. Суспільне Тернопіль

"У цьому корпусі навчалися 320 дітей. 21 червня 2021 року прийшли з ДСНС з перевіркою, написали нам акт, відповідно, визначили нам 13 пунктів недоліків. Після акту зробили припис. Основні недоліки – немає пожежної сигналізації і сигналізації оповіщення", – каже Оксаною Богатюк.

Батьківські збори біля приміщення школи в Збаражі
Батьки біля приміщення початкової школи. Суспільне Тернопіль

Хоча приміщення ліцею закрили для відвідування, тут продовжує діяти спортивна секція, розповіла мама двох школярів Тетяна Смакула.

"Це одне й те саме приміщення школи і спортзал. То в спортзалі діти можуть займатися спортом, а наші діти не можуть вчитися за технікою безпеки, тому що нам не дозволяють. Наша влада зацікавлена в тому, щоб нічого не зробити. За увесь рік вони мали час, щоб усунути всі недоліки, а вони нічого не зробили. Ми хочемо, щоб наші діти навчалися далі в школі, бо це ненормально, щоби вони ходили через день до школи", – говорить жінка.

Жінка в спортзалі
Тетяна Смакула. Суспільне Тернопіль

Які з недоліків у шкільному приміщенні вдалося усунути

За словами Оксани Богатюк, поки приміщення приводять у відповідність до вимог державної служби з надзвичайних ситуацій, дітей перевели на навчання в корпус до старшокласників на вулиці Родини Білинських.

"На центральному вході в приміщення школи-ліцею двері відкривалися всередину. Потрібно було двері, яким 125 років, перекинути, щоб відкривалися в сторону евакуації дітей. Працівники ліцею це зробили. Були дерев'яні панелі, які також були небезпечними. Панелі зняли. У залі, де харчуються дітки, за вимогою ДСНС треба було зробити евакуаційний вихід на випадок пожежі. Тепер тут є двері", – розповіла директорка ліцею.

Також на вимогу рятувальників у підвальному приміщенні початкової школи облаштували укриття.

"В цьому укритті є все, щоб здійснювати навчання. Є прекрасні 6 кімнат, туалети для дівчаток і хлопчиків, підведена тепла вода. Є аварійний вихід, який обладнаний металевими дверима й центральні аварійні двері. Тобто все відповідає нормам".

У ліцеї виконали 11 з 13 вимог, зазначених в акті обстеження служби з надзвичайних ситуацій, каже Оксана Богатюк.

"Все, що було в силах педагогічного колективу і працівників ліцею ми усунули. Крім пожежної сигналізації і системи оповіщення. Ми не маємо на це грошей. Фахівці ДСНС були 21 червня, а вже 26 червня 2021 року я звернулася до засновника про виділення коштів. Досі засновник коштів не виділив, відповіді нам не дав".

За словами директорки Збаразького ліцею №1, таких звернень щодо виділення коштів на влаштування пожежної сигналізації у приміщенні початкової школи написали близько десяти.

Батьківські збори
Батьки дітей зібралися на збори. Суспільне Тернопіль

Що кажуть у Збаразькій міській раді

Кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем до Збаразької міської ради, яка є засновником школи-ліцею №1. Ситуацію нам прокоментувала виконувачка обов'язків начальника управління освіти Тетяна Панасюк.

"Збаразькою міською радою для закладу освіти Збаразький ліцей №1 на 2023 рік виділено кошти у сумі 713 тисяч 100 гривень. З них, згідно проєктно-кошторисної документації, 387 тисяч 257 гривень – це кошти, виділені на виконання робіт на влаштування пожежної сигналізації. Оскільки ця сума перевищує встановлені законом суми для укладання прямого договору, відповідно була оголошена тендерна процедура".

Виконувачка обов'язків начальника управління освіти Збаразької міськради Тетяна Панасюк
Тетяна Панасюк. Суспільне Тернопіль

На запитання, чи зможуть школярі навчатися тут очно з початку нового навчального року, Тетяна Панасюк відповіла:

"Сьогодні ми визначили переможцем певне підприємство. П’ять днів з дня оголошення переможця можуть тривати процедури оскарження цих дій, які ми вчинили. І тоді десь на 22-23 травня ми очікуємо договір із підприємцем, який визначений переможцем, для проведення цих робіт".

Яка ситуація в приміщенні старшої школи

Поки тривають тендерні процедури, учні 1-4 класів продовжують навчатися у приміщенні старшої школи.

Учні в класі
Учні початкової школи в приміщенні для учнів старшої школи. Суспільне Тернопіль

Навчається там і донька Оксани Садової.

"В першому класі моя дитина, їй сім років. Парта висока, крісла також. Ноги в дітей мають бути на опорі. В нас тут більше 10 сантиметрів від опори. Тут зовсім нічого не пристосовано для навчання дитини початкової школи. Тут для старших учнів, корпус так і готувався для старших учнів, а нам абсолютно це не підходить", – каже жінка.

Мама і дитина в класі
Оксана Садова з донькою Марією. Суспільне Тернопіль

"Мені за такою партою сидіти не зручно", – говорить школярка Марія.

Діти в класі
Учні початкової школи за партами для старших класів. Суспільне Тернопіль

Читайте також

Вибір редакції

На початок