"Зернову ініціативу" планують продовжити, а Росія погоджується поки що залишитися в угоді. Про це повідомляє видання Вloomberg з посиланням на турецьких чиновників.
Попередні домовленості щодо роботи "зернового коридору" діють до 18 травня. У МЗС Росії заявляли, що "зернова угода" припинить існування, якщо до 18 травня сторонам не вдасться "досягти консенсусу з урахуванням російських вимог".
17 травня з порту "Чорноморськ" вийшло останнє судно в межах "зернової угоди ". Судно DSM Capella з 30 тисячами тонн кукурудзи прямує до Туреччини.
Що відомо про "зернову угоду"
- 22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.
- 29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
- 2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
- 17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.
- 19 березня 2023 року міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що попри спроби тиску та шантажу з боку Росії, Україні та партнерам вдалося продовжити дію "зернової угоди" на тих самих умовах, на яких вона початково укладалася із терміном дії 120 днів.
- 24 квітня Міністерство оборони Росії заявило, що продовження зернової угоди перебуває під загрозою через атаки безпілотників в окупованому Севастополі 23 березня і 24 квітня. За версією РФ, їх запустили із акваторії Одеси, яка "визначена для реалізації зернової угоди".
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області