Україна замовила у Німеччини шість радарів для зенітно-ракетного комплексу IRIS-T

Україна замовила у Німеччини шість радарів для зенітно-ракетного комплексу IRIS-T

Радіолокаційна станція TRML-4D для ЗРК IRIS-T SLM
Радіолокаційна станція TRML-4D для ЗРК IRIS-T SLM. Фото: Hensoldt

Німецька компанія Hensoldt поставить Україні шість радіолокаційних станцій TRML-4D для зенітних ракетних комплексів IRIS-T SLM. Сума контракту становить понад 100 мільйонів євро.

Про це повідомляє пресслужба компанії Hensoldt.

Зазначається, що радари TRML-4D будуть передані після проведення навчання українських операторів. Орієнтовні терміни постачання — друга половина цього року.

Збройні сили України вже використовують радари TRML-4D. Всього було поставлено чотири таких радіолокаційних станцій, перша з яких була передана у жовтні 2022 року.

Радіолокаційна станція TRML-4D

TRML-4D – це остання версія радара середньої дальності сімейства TRML, що розроблена компанією Hensoldt у 2018 році. Ця радіолокаційна станція є основним засобом виявлення повітряних цілей в складі батареї ЗРК IRIS-T SLM.

За даними розробника, TRML-4D дозволяє одночасно виявляти та супроводжувати до 1500 різних повітряних цілей на дальностях від 0,01 до 250 км з максимальною висотою виявлення – 30 км.

ЗРК IRIS-T

IRIS-T — найсучасніша зенітна система Німеччини. Її розробив німецький оборонний концерн Diehl Defence. Призначення системи — захист цивільного населення. Ракети ППО здатні вражати цілі на висоті до 20 кілометрів і відстані до 40 кілометрів.

Вибір редакції

На початок