У Повітряних силах розповіли як працює система ППО IRIS-T

У Повітряних силах розповіли як працює система ППО IRIS-T

У Повітряних силах розповіли як працює система ППО IRIS-T
Система ППО Iris-T. ФОТО: Getty Images

Отримана від Німеччини система протиповітряної оборони IRIS-T має потужний радар, потужні ракети, працює в автоматичному режимі, зменшується людський фактор робити помилки. Про це в етері Суспільного повідомив речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат.

"Система IRIS-T щойно прийшла і буквально кілька тижнів тому стала до строю. Одне із завдань ПРО — захист нашого неба. Результати бойової роботи доволі непогані. Система показала, що вона є сучасною і новою, здатною вирішувати конкретні завдання. Але ми розуміємо, як сама установка — одна система, так і боєприпасів до неї не є багато. ЗСУ трохи прорідили ряди повітряних цілей (росіян, — ред.) саме цією системою", — сказав він.

Речник ПС ЗСУ зазначив, що в умовах масованих повітряних атак Україні потрібні інші системи так само і ракети до них.

"Учора, 22 жовтня, 37 крилатих ракет пішло по Україні, 10 дронів-камікадзе збито. Воно має здатність закінчуватися, тому уряд й просить Німеччину наростити і виробництво, і постачання Україні саме цих ракет. Які саме цілі було збито цією системою, поки що керівництво мовчить. Але збили різні цілі. Повідомимо пізніше. Партнери про це знають, як працює, цілі збиваються. Проблема в тому, що це всього одна система, яка може перекрити повітряний простір в радіусі себе 40 км. Це мало для нас, нам потрібно більше", — зазначив Ігнат.

За його словами, система IRIS-T новітня система у світі, а з такою модернізацією, як прийшла в Україну, фактично в одному екземплярі.

"Має потужний радар, потужні ракети, працює в автоматичному режимі, зменшується людський фактор робити помилки. І це просто потужний комплекс, який краще бачить і влучніше стріляє. От і все. Якщо порівнювати, наприклад, з С-300 збиває більше, думаю, мінімум вдвічі. Зараз немає такої інформації. Пізніше оприлюднимо", — сказав Ігнат.

Що відомо

  • Iris-T — найсучасніша зенітна система Німеччини. Її розробив німецький оборонний концерн Diehl Defence. Призначення системи — захист цивільного населення. Ракети ППО здатні вражати цілі на висоті до 20 кілометрів і відстані до 40 кілометрів. Україна отримає оборонну систему, якої поки немає у самої німецької армії.
  • Раніше німецьке видання Spiegel повідомило, що 11 жовтня Україна отримала від Німеччини першу з чотирьох обіцяних систем ППО типу Iris-t SLM. За інформацією видання, передача відбулася недалеко від польсько-українського кордону.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков опівночі 12 жовтня повідомив, що системи IRIS-T прибули в Україну.

Читайте також

IRIS-T для ЗСУ. Що відомо про німецький комплекс ППО

Німеччина дає Україні новітню зброю, якої поки не має навіть Бундестаг — Шольц

На початок