Компенсаторні літні заняття для учнів усіх класів розробляють вчителі черкаської спеціалізованої школи №28. Про це розповіла Суспільному директорка Тетяна Скорик.
Все для того, аби діти, які частину року навчалися дистанційно, поліпшили знання зі шкільних предметів. 10-11 класи цієї школи рік навчалися дистанційно, решта поєднували обидві форми.
Опановували математику весь рік дистанційно учні 11 класу. Нині готуються до мультитесту, пояснила вчителька Валентина Горбенко:
"Ті діти, які вмотивовані, і знають, що їм потрібна математика і вони хочуть вступити на бюджетну форму навчання в Україні, то ті діти навчаються. Щоп'ятниці у нас ходять діти на факультативні заняття".

Учень Даніїл Дерновий разом із батьками вирішив рік навчатися вдома, дистанційно:
"Ми вважаємо, що зараз така ситуація, що безпечніше залишатися вдома. Також я маю сестричку, за якою наглядаю. І це було рішення і батьків, і моє. Кожен сам контролює свої знання і кожен сам несе за це відповідальність: що в школі, що вдома".
"Більшість дітей та й батьків приваблює те, що у них є більше можливості вільно планувати і ефективно використовувати свій час для підготовки до важливого в їхньому житті іспиту. У нашому випадку ми справляємося, діти самоорганізовані, ми, звісно, як батьки, теж контролюємо, Слава Богу в них вдається – суттєвої різниці не бачимо. Єдине, що не вистачає спілкування живого", — зауважила мама одинадцятикласника Наталія Цимбаліст.
Учні навчалися за змішаною формою, оскільки два сховища здатні вмістити чотири сотні дітей, а у школі навчається — 1 200, прокоментувала директорка спеціалізованої школи №28 Тетяна Скорик:
"Але ми зробили тиждень через тиждень, змішано. Початкова школа навчається систематично, середня школа навчається змішано: тиждень через тиждень усі ходять до школи".
Для старшокласників пропонують очні уроки із певних предметів у другу зміну:
"Ми хочемо зробити у червні на три тижні компенсаторні заняття додаткові для того, щоб надолужити ті теми, які найбільш важливі, де у дітей прогалини. Але разом з тим опитування показало, що 35% батьків написали, що відвідувати такі заняття не будуть і пропонують, щоб вчителі дали просто перелік тем, можливо, ми їх улітку опрацюємо самостійно".

Батько другокласниці однієї із черкаських шкіл Віталій Смірнов розповів, що доводилося протягом року постійно перелаштовуватися з одного формату навчання на інший:
"Різний режим: вставати раніше, вставати пізніше, але загалом можна адаптуватися і, в принципі, критичних змін я не відчув. Єдине, чого їй не вистачає – це соціуму. Зважаючи на війну в країні, то я вважаю, що рік пройшов більш-менш нормально саме в цій ситуації".
У 11 класі Черкаської санаторної школи троє учнів навчалися дистанційно перший семестр, серед них — Олександра Мудрицька:
"З другого семестру у нашій школі почалось обов'язкове очне навчання, і я вийшла до школи. Як на мене, навчання у звичному форматі має більше плюсів, тому що ти концентруєшся на уроці все-таки, коли вчитель стоїть перед тобою, а також це спілкування з однокласниками, оскільки ми вже завершуємо наше шкільне життя".
"Діти, коли вивчають інформатику, особливо у класі інформаційних технологій, їм обов’язково потрібні комп’ютери і комп’ютери непогані для того, щоб мати можливість зробити ті чи інші проєкти. Вдома такої можливості у багатьох немає", — пояснила вчителька інформатики Ліна Бондаренко.

За словами директорки санаторної школи Людмили Шарапи, 695 дітей відвідують школу щодня, дистанційно навчається – 75, вони перебувають поза межами області. Всі класи з 1 вересня вийшли на навчання до школи, бо змогли підготувати укриття.
"Коли був карантин, то діти навчалися дистанційно і з вересня педагогічному колективу довелося надолужувати ті знання і ті прогалини, які були під час дистанційного навчання. У нас діти не тільки навчаються, а й лікуються. Звичайно, лікувальний процес не може бути дистанційним, а діти протягом року повністю отримували весь комплекс лікувально-реабілітаційних медичних процедур", — розповіла Людмила Шарапа.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України