Єдині жителі хутора Козаки: історія родини Кулінець зі Львівщини

Єдині жителі хутора Козаки: історія родини Кулінець зі Львівщини

Єдині жителі хутора Козаки: історія родини Кулінець зі Львівщини
Фото: Суспільне Львів

На хуторі Козаки, що у Золочівському районі, проживає єдина родина — Павло та Христина Кулінець разом зі своєю донькою Даркою. Павло придбав там будинок 10 років тому, коли ще був студентом. У 2015 році родина переїхала туди жити. Суспільне поспілкувалось із сім'єю Кулінець.

Павло та Христя познайомились завдяки "Пласту". Чоловік придбав будинок на хуторі, ще коли пара почала зустрічатись.

"Будинок був старенький і ми думали, що будемо мати тут дачу, а жити або в Бродах, або в Станіславчику, але приїжджали сюди разом, прибирали територію, і коли вже багато сил вклали, вирішили, що найкраще жити тут", — розповідає жителька хутора Христина Кулінець.

Хутір
Фото: Суспільне Львів

Згодом пара придбала сусідній будинок. Зараз живуть у ньому. Більшість робіт зробили власноруч, але розповідають, що часом приїздили родичі та друзі, щоб допомогти. Сім’я також волонтерить, вони знаходять і передають Збройним силам необхідні речі. Також Павло разом із донькою Даркою доглядають за пасікою.

Хутір
Пасіка родини Кулінець. Фото: Суспільне Львів

Павло почав займатись бджолярством 7 років тому. Спочатку завів дві сім’ї, згодом вони з Христиною зловили ще кілька і наразі їхня пасіка налічує близько 200 сімей.

"Ми любимо бджіл. Я спілкуюсь зі своєю собакою чи з котиком, так само бджоли — це такі ж наші домашні тварини і ми намагаємося робити все, щоб їм було добре", — каже житель Хутора Козаки Павло Кулінець.

Хутір
Фото: Суспільне Львів

До повномасштабної війни Павло працював у галузі туризму з гостями з Німеччини. Наразі, каже, волонтерство займає багато часу. Також пара облаштовує гостьовий будиночок для майбутнього розвитку зеленого туризму.

"Наші мрії — найперше, щоб війна закінчилася перемогою України. Тоді ми могли би далі зі спокійною душею доглядати наших бджілок. Ми хотіли б тут зробити кемпінг для людей, які б хотіли познайомитися ближче з природою "Малого Полісся". Якщо вже широко мріяти, то ми б хотіли взагалі створити тут заповідник", — говорить житель хутора Козаки Павло Кулінець.

Хутір
Фото: Суспільне Львів

Вибір редакції

На початок