У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові

У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові

У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові
michellegordon2/pixabay

У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові. Про це Суспільному 15 травня повідомила виконувачка обов'язків директора медзакладу Мирослава Хрипак. За її словами, потрібна кров усіх резус-мінус та друга резус-плюс.

"Закарпатська обласна станція переливання закликає жителів області здати кров. Дуже потрібна кров усіх груп резус-мінус та другої резус-плюс. Загалом медзаклад потребує донорів усіх груп крові. Рятуймо потерпілих, поранених і хворих своєю кров`ю", — розповіла Мирослава Хрипак.

15. 05. 2023 р. стартує місячник здачі крові до Всесвітнього Дня донора. "Долучайтеся до дачі крові, шановні краяни! Рятуймо наших захисників хто як може", — повідомили на Facebook-сторінці Закарпатської обласної станції переливання крові.

Хто може бути донором крові і як готуватися до здачі крові, — МОЗ

Донором крові в Україні може бути людина віком від 18 років, вагою від 50 кг.

Абсолютні протипоказання для донорства крові та її компонентів

Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з інфекційними, паразитарними та соматичними захворюваннями: СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс, гепатит, туберкульоз, бруцельоз, злоякісні новотвори, хвороби крові, органічні захворювання ЦНС, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання, органів травлення, захворювання печінки та жовчних шляхів, захворювання нирок, шкіри тощо.

Також для донорства крові та її компонентів є тимчасові протипоказання. З повним переліком протипоказань можна ознайомитися на сайті МОЗ.

Як підготуватися до здачі крові

  • За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
  • Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
  • Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
  • Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
  • Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
  • Не паліть за 2 години до донації.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Вибір редакції

На початок