Примусова мобілізація на Херсонщині. Російські окупанти вимагають хабарі, інакше – відправляють до прифронтових зон

Примусова мобілізація на Херсонщині. Російські окупанти вимагають хабарі, інакше – відправляють до прифронтових зон

Примусова мобілізація на Херсонщині. Російські окупанти вимагають хабарі, інакше – відправляють до прифронтових зон
. Армія РФ. Фото: з сайту ГУР

На тимчасово окупованій частині Херсонської області армія РФ намагається поповнити втрати у живій силі шляхом примусової мобілізації. Військові РФ затримують чоловіків, які взяли російські паспорти. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ у ранковому зведенні 15 травня.

За даними штабу, у деяких населених пунктах лівобережної Херсонщини російські військові вимагають у насильно затриманих чоловіків грошову винагороду за відстрочку від мобілізації.

"Осіб, які відмовляються від сплати хабаря, або не мають необхідної суми коштів, окупанти відправляють до польових таборів для проходження прискореного курсу загальновійськової підготовки. Після цього відправляють їх до населених пунктів, що межують з лінією бойового зіткнення", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про ситуацію на тимчасово окупованій території Херсонщини

У населеному пункті Таврійське Херсонської області на території дитячого садочку російські війська облаштували польовий шпиталь.

У Голій Пристані тимчасово окупованої частини Херсонщини російські війська пограбували лікарню. З медзакладу вивезли все — меблі, обладнання, техніку.

У Скадовську згортають роботу окупаційна районна та міська адміністрація. В ніч на 7 травня її "працівники" завантажили в автомобілі документацію, оргтехніку та інше майно держустанов. На ранок значна частина російських окупантів разом з родинами залишила місто. Аналогічні дії спостерігали у селах Скадовського району — Михайлівці, Петрівці, Шевченці, Широкому, Улянівці та Красному.

Російська армія продовжує примусово відбирати майно на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, на лівому березі Херсонської області, представники окупаційних адміністрацій відбирають у місцевого населення катери, повідомив Центр національного спротиву.

У тимчасово окупованому Генічеському районі Херсонської області російські окупанти насильно паспортизують жителів. За відмову від паспорта РФ погрожують депортацією.

У тимчасово окупованій Чаплинці на Херсонщині військові РФ облаштували катівню. За даними Генштабу, там утримують до десяти людей, серед яких є неповнолітні. Їх тримають у жорстких умовах та застосовують тортури.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок