Сезон весіль. На Прикарпатті перевіряли, чи дотримуються карантину ресторани і кафе

Сезон весіль. На Прикарпатті перевіряли, чи дотримуються карантину ресторани і кафе

Сезон весіль. На Прикарпатті перевіряли, чи дотримуються карантину ресторани і кафе
Суспільне Карпати

П’ять порушень вимог карантину виявили 12-го липня державні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області під час моніторингового обстеження 16-ти готельно-ресторанних комплексів, ресторанів та кафе Тисмениці та району.

Перевірка тривала до першої години. Разом з інспекторами весілля та бенкети моніторили журналісти Суспільного.

Вже у першому закладі інспектори Держпродспоживслужби виявили порушення.

Жителька Тисмениці Леся Жиляк відзначає в одному з ресторанів міста своє день народження. Жінка каже, що не задоволена тим, що не може запросити більше гостей: "Якщо порахувати, то нас є шестеро з родини. Якщо я їду в громадському транспорті і нас є 20 чужих людей з цілої області, то думаю, що маю право піти в громадський заклад, такий як ресторан чи кафе, із сім’єю, з найріднішими, щоб 20 людей посиділи за одним столом".

Власник готельно-ресторанного комплексу в Тисмениці Ярослав Сташків говорить, що до вимог карантину ставиться з розумінням, проте через них зазнає збитків.

"Звичайно, деякі незручності виникають, самі розумієте. Але зараз така ситуація, тому мусимо все виконувати і дотримуватися всіх правил. Багато в нас весіль втратилося, тому що є такі обмеження. Ви самі розумієте, що неможливо справити весілля, тому що дуже рідко клієнти погоджуються на таку кількість людей", - каже Ярослав Сташків.

Державний інспектор Головного управління Держпродспоживслужби в області Володимир Степуляк розповідає, що серед порушень карантину було недотримання соціальної дистанції півтора метра між столами, а також під час застілля за столом сиділо більше, ніж четверо людей.

В результаті перевірки складено акт та протокол моніторингового обстеження за статтею 42 КУпАП.

За словами Володимира Степуляк, при повторенні цих порушень власників закладів можуть оштрафувати на суму від 17 тис. грн, а також спеціалісти Держпродспоживслужби звертатимуться до комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Тисменицької райдержадміністрації з вимогою про призупинення діяльності закладів.

Що відомо

Автор: Олександр Букатюк

На початок