Два випадки укусів змій на Полтавщині: як уберегтися від плазунів

Два випадки укусів змій на Полтавщині: як уберегтися від плазунів

Два випадки укусів змій на Полтавщині: як уберегтися від плазунів
Фото ілюстративне: wikimedia.org (Marek Szczepanek)

Цієї весни на Полтавщині виявили два випадки укусів змій жителів області, яких у стані середньої тяжкості госпіталізували до лікарень, повідомили в регіональному управлінні Держпродспоживслужби. Як уберегтися від цього, які види змій поширені в області – про це Українському радіо "Полтава" розповів кандидат геолого-мінералогічних наук, доцента ПНПУ Віктор Закалюжний.

Фізіологічна активність плазунів припадає на початок або середину травня, говорить Віктор Закалюжний. Це залежить від середньодобової температури.

12-15 градусів тепла – найсприятливіший температурний режим для періоду їхньої активності. На Полтавщині поширені два види гадюк. По всій території області мешкає гадюка звичайна або лісова, а на півдні регіону, колишній Кременчуцький, Козельщинський райони, поширена рідкісна червонокнижна гадюка степова. Отрута обох видів середньої токсичності. За останні 20-25 років смертельних наслідків від їхніх укусів на Полтавщині на зафіксовані. Токсичність впливу отрути цих видів гадюк залежить від віку, статі людини, від стану імунної системи організму.

За словами Закалюжного, легше переносять дію отрути люди середнього віку. Складніше – діти, люди старшого віку та з хронічними захворюваннями.

Як розповів науковець, першими гадюки не нападають. Їхня агресивна поведінка – захисна реакція у відповідь на дії людини.

Незважаючи на тепло, взуття має бути закритим, штани довгими. Їх обов’язково потрібно заправити у черевики. Якщо все ж гадюка ужалить, місця укусів, зазвичай, це верхні або нижні кінцівки, постраждалого потрібно перемістити у горизонтальне положення, при цьому підняти голову і ту кінцівку, яку тварина укусила. Давати пити багато прохолодної рідини. За першої ж можливості викликати медиків або самому доставити постраждалого до лікарні.

Не тільки в лісі можна зустріти гадюку. Таке трапляється і на подвір’ї власних господарств, говорить Закалюжний.

Така тенденція спостерігається, тому що у селах нині багато закинутих садиб, нежилих будинків. Їх і обирають собі на зимівлю плазуни. А коли настає тепло, вилазять на поверхню. Тому досить часто господарі зустрічають гадюк на власному подвір’ї, що межує із закинутим обійстям.

Подробиці – в інтерв’ю Віктора Закалюжного Українському радіо "Полтава".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок