"Сезон польової ягоди оголошуємо закритим". У господарстві на Кіровоградщині вимерзла полуниця

"Сезон польової ягоди оголошуємо закритим". У господарстві на Кіровоградщині вимерзла полуниця

"Сезон польової ягоди оголошуємо закритим". У господарстві на Кіровоградщині вимерзла полуниця
У господарстві "Ягідна колекція" на Кіровоградщині померзли суниці. Фото: "Ягідна колекція"

У фермерському господарстві у селі Червоне поблизу міста Гайворон на Кіровоградщині вимерзло вісім гектарів цвіту полуниці. Це 80 відсотків засадженого поля, розповів Суспільному співзасновник господарства Антон Сікорський.

Заморозки на ґрунті фіксували три дні поспіль. Полуниця підмерзала й в минулих роках, розповів Антон Сікорський – вирощують ягоду десять років, проте така кількість насаджень вимерзла вперше. "Також не пам'ятаю такої погоди так пізно. Коли це був приморозок 12 травня? Можливо, треба було накривати, але при великих об’ємах…".

"Сезон польової ягоди оголошуємо закритим". У фермерському господарстві на Кіровоградщині вимерзло 8 га полуниці
У господарстві палять вогнища, щоб врятувати урожай полуниці. Фото: Антона Сікорського

Суму збитків не підраховували, з 10 гектарів поля очікували зібрати 150 тонн ягід. За підтримкою в державні органи звертатись не планують, бо мали резервні варіанти у разі надзвичайних погодних умов втримати господарство фінансово. "Ми працюємо як розсадник, вирощуємо посадковий матеріал, саджанці. Тож, сподіваємось, відторгуємо. І рання ягода є у теплицях. Зараз продаємо. Це була наша страховка", – говорить фермер.

Заморозки, обмерзлий цвіт полуниці
Обмерзлий цвіт полуниці. Фото: Антона Сікорського

Антон Сікорський говорить, рання суниця сорту Клері, яку вирощують на 90 відсотках площ, найсмачніша. "Пізніх сортів не вирощуємо. Ще маємо Азію – середній сорт. Квітконоси на ній є, тільки починає зацвітати".

"Сезон польової ягоди оголошуємо закритим". У фермерському господарстві на Кіровоградщині вимерзло 8 га полуниці
Теплиця з урожаєм полуниць. Фото: Антона Сікорського

Керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова сказала Суспільному, не мають статистичних даних про кількість господарств області, які вирощують полуницю, бо вона не є стратегічним продуктом для регіону. "Думаю, це поодинокий випадок, бо ніхто до департаменту із такою інформацією не звертався".

За словами Валерії Фурманової, вранці 11-12 травня спостерігались заморозки на ґрунті (0-2 см) та місцями в повітрі до нуля градусів. На метеостанціях Гайворон та Помічна температура опускалась до мінус 1°, у Бобринці – до 0,40°. Через заморозки пригнічені ранні посадки картоплі, частково пошкоджені квітки полуниці, на окремих територіях примерзла розсада помідорів, розповіла керівниця департаменту. Сільськогосподарські підприємства, які займаються овочівництвом, поки не висаджували розсаду, чекають на сприятливі погодні умови. Що стосується озимого ріпаку, був дещо пригніченим в понижених місцях, але наступного дня після заморозку рослини відійшли і мають звичайний вигляд.

Ріпак мороз підмерз
Підмерзлий ріпак. Фото: Валерії Фурманової

Температура повітря у наступні чотири дні підвищуватиметься, розповіла Суспільному керівниця обласного Гідрометцентру Світана Лазарєва. Вночі 5-12°, вдень 18-25°. Вітер північно-східний, 5-10 м/с, опадів не прогнозують.

Вибір редакції

На початок