РФ блокує затвердження бюджету ОБСЄ, там шукають шляхи обійти російське вето

РФ блокує затвердження бюджету ОБСЄ, там шукають шляхи обійти російське вето

Будівля Постійної ради ОБСЄ у Відні, Австрія
Будівля Постійної ради ОБСЄ у Відні, Австрія, ілюстравтивне фото: AP

Росія протягом останніх місяців перешкоджає затвердженню бюджету Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Це загрожує діяльності організації, що складається з 57 членів, які забезпечують безпеку в усьому світі, пише Euractiv.

Відмова Росії від співпраці в рамках ОБСЄ підштовхує її членів, що залишилися, до адаптації свого способу роботи, пише видання. Йдеться про пошук шляхів обходу російського вето.

"Коли Росія встановлює блокпости, вже немає сенсу намагатися дотримуватися правил процедури, які були сформульовані, коли ми працювали як організація, заснована на консенсусі", — сказав посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер порталу Euractiv.

Заснована в часи холодної війни, ОБСЄ є єдиною європейською платформою безпеки, що об'єднує європейців, Росію, США, а також Україну, нагадує видання. В основному організація займається запобіганням конфліктам, моніторингом миру та спостереженням за виборами.

У квітні Росія вирішила "призупинити сплату внесків за 2023 рік і зарахувати за цей рік внесок, який Росія сплатила у 2022 році", заявив спікер російської Думи В'ячеслав Володін, нагадує видання.

За словами Володіна, Росія нібито не повинна платити “за те, в чому не брала участі”.

“Якщо нам і надалі будуть перешкоджати працювати в цьому році, ми будемо вимагати повернення сплачених раніше внесків", — йшлося у заяві Володіна.

"На даний момент очевидно, що Росія не зацікавлена в дотриманні не тільки правил процедури, але й фундаментальних принципів, на яких ми працюємо, і тому ми збираємося їх обійти, — сказав Карпентер.

Всі рішення в ОБСЄ повинні прийматися консенсусом, що дозволить Москві блокувати будь-які рішення, які суперечать її інтересам.

Щоб обійти вето Росії, члени ОБСЄ знайшли креативні рішення, щоб уникнути необхідності працювати зі своїми російськими колегами, відзначає видання.

“З початку війни "нам вдалося обійти російський обструкціонізм, і я переконаний, що ми зробимо це і з бюджетом", — сказав Карпентер.

Вибір редакції

На початок