Майже три десятки вибухівок знешкодили на Прикарпатті

Майже три десятки вибухівок знешкодили на Прикарпатті

Майже три десятки вибухівок знешкодили на Прикарпатті
Фото: УДСНС в області

29 вибухонебезпечних предметів знайшли та знищили прикарпатські піротехніки за добу, інформують в управлінні з питань цивільного захисту облдержадміністрації.

Зокрема, у селі Стопчатів Косівського району знайшли мінометну міну (81 мм) часів Другої світової війни. У лісі на Яремчанщині виявили 105 мм артилерійський снаряд. Такий же боєприпас знайшли поблизу села Сілець Тисменицького району.

Під час технічного обстеження території у селі Лісна Слобідка Коломийського району знайшли та знешкодили дві мінометні міни (82 мм), сім мінометних мін (50 мм), три протипіхотні міни 36МЕra, три ручні гранати Ф-1, чотири гранати М-36 та сім ручних гранат М-43. Усі боєприпаси - часів Другої світової війни.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій області нагадують, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети повинні лише фахівці піротехнічних груп, які мають відповідну підготовку та навички роботи з такими боєприпасами. Тому при виявленні підозрілого предмета радять його не чіпати та не відкривати, зафіксувати час, коли знайшли його, відгородити місце знахідки та не пускати туди людей. Про знайдене варто одразу повідомити місцеві органи влади та рятувальників.

Заборонено брати вибухівку у руки, зберігати її чи бити по ній. Не можна також переносити, намагатися розібрати, використовувати для розведення вогню та заносити у приміщення.

До слова, два артилерійські снаряди часів Другої світової війни знайшли в середмісті Івано-Франківська. На боєприпаси натрапили під час прокладання водопровідної труби на вулиці Озаркевича.

Раніше прикарпатиські рятувальники знайшли та знищили понад півсотні вибухівок.

На початок