На Харківщині проводити масові заходи ОВА заборонила лише закладам культури, які підпорядковані облдепартаменту

На Харківщині проводити масові заходи ОВА заборонила лише закладам культури, які підпорядковані облдепартаменту

Ексклюзивно
На Харківщині проводити масові заходи ОВА заборонила лише закладам культури, які підпорядковані облдепартаменту
Репетиція акторів драмтеатру, Харків, травень 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Будь-які нормативно-правові акти, що могли б регламентувати проведення культурних заходів у непідпорядкованих облдепартаменту закладах, в ОВА відсутні.

Про це повідомила директорка обласного департаменту масових комунікацій Ярослава Бережна у відповіді на запит Суспільне Харків.

Постанова Ради оборони Харківської області від 28 березня встановлює порядок проведення подій тільки в тих закладах, які підпорядковуються обласному департаменту культури і туризму.

Зокрема, серед закладів культури, яких не стосується постанова Ради оборони, Харківській літературний музей чи Центральний парк культури та відпочинку.

Також у департаменті культури і туризму немає інформації про порушення порядку проведення заходів, зазначила Ярослава Бережна.

Обмеження проведення культурних заходів

  • На Харківщині з 28 березня заборонили проводити масові заходи, якщо кількість глядачів перевищує 50 людей. Згідно з рішенням департаменту культури та туризму Харківської ОВА, їх забороняється проводити у приміщеннях філармонії, театрів, музеїв, бібліотек та на відкритому просторі.
  • Голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко переконана: театри мають продовжити роботу за умови, що у будівлях є укриття, а очільник ОВА Олег Синєгубов стверджує, що нині безпекова ситуація не дозволяє проведення заходів з участю понад 50 людей.
  • 27 квітня, начальник обладміністрації Олег Синєгубов підтвердив, що заборона масових зібрань у закладах культури залишається. Вона поширюється й на ті майданчики, де обладнані укриття: "Летить ракета С-300 скільки секунд? Відповідно 30-40. Запропонуйте їм людей 300, 200, 500 або півтори тисячі спустити за менш ніж хвилину до укриття".
  • Представники обласної ради звернулися до Міністерства культури та військової обладміністрації з проханням переглянути рішення про заборону вистав та концертів.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок