Суд повернув територіальній громаді Києва гідроспоруду на Оболоні

Суд повернув територіальній громаді Києва гідроспоруду на Оболоні

Суд повернув територіальній громаді Києва гідроспоруду на Оболоні
Фото: Київська міська прокуратура

Суд скасував реєстрацію прав на гідроспоруду вздовж берегової лінії парку "Наталка" та Оболонської набережної в Києві. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

У прокуратурі зазначили, що вдалося скасувати незаконне рішення про державну реєстрацію прав на гідроспоруду на Оболоні за фізичною та юридичною особами. Згідно із законом вони можуть належати виключно територіальній громаді.

Київська міська прокуратура ще у 2022 році подала до суду 7 позовів. Зокрема про визнання недійсним договору купівлі-продажу майнових прав. А також про скасування за фізичною та юридичною особами незаконних реєстрацій права власності та майнових прав на гідроспоруду площею понад 4 тисячі м², вартістю 120 млн грн.

Оболонський районний суд міста Києва скасував незаконну реєстрацію прав на зазначену гідроспоруду.

Що відомо про повернення земельних ділянок у Києві

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова.

Прокуратура Києва повернула громаді 4 земельні ділянки, які вибули з комунальної власності на підставі підроблених судових рішень.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Київській громаді повернули землі на "Жуковому острові" площею понад 3 гектари, які хотіли забудувати. Їхня загальна вартість — 45 мільйонів гривень.

Вибір редакції

На початок