На Львівщині зафіксували 133 випадки пошкодження житла внаслідок обстрілів РФ

На Львівщині зафіксували 133 випадки пошкодження житла внаслідок обстрілів РФ

На Львівщині зафіксували 133 випадки пошкодження житла внаслідок обстрілів РФ
Пошкоджений будинок внаслідок обстрілу РФ у Золочівському районі Львівської області.Фото: Суспільне Львів

На Львівщині 205 об’єктів житлово-комунальної та критичної інфраструктури, пошкоджені або зруйновані внаслідок бойових дій. Серед цього переліку 133 випадки пошкодження житла. Найбільше у Золочівському районі. Про це повідомив заступник директора обласного департаменту економічної політики Вадим Табакера.

У листопаді 2022 року поруч із будинком Володимира Нахіма впала ракета.

"Не витримало, удар сильний вийшов. Хто б міг подумати, що воно до нас прилетить", — каже власник будинку Володимир Нахім.

Власник будинку тимчасово закріпив конструкцію даху та встановив вікна, що повилітали з будинку через вибухову хвилю. Там вже вирівняли вирву від ракети і відновили дорожнє покриття. Сім’я отримала з місцевого бюджету 300 тисяч гривень компенсації, розповідає мешканка пошкодженого будинку Альона Нахім.

На Львівщині зафіксували 133 випадки пошкодження житла від обстрілів РФ: що відомо про компенсацію
Фото: Суспільне Львів

"Нам порадили зробити експертну оцінку — суму збитків від всього того, що відбулося. Насправді в нас не тільки будинок був пошкоджений, а всі допоміжні споруди також. І в нас є підсумок — 929 тисяч гривень сума збитку. Дах пошкоджений з однієї сторони, але в нас було багато майстрів і сказали, що однозначно потрібно міняти всю конструкцію", — говорить мешканка пошкодженого будинку Альона Нахім.

Внаслідок російських обстрілів 9 березня 2023 року у Золочівському районі загинуло 5 людей. Будинок, який належав батькам Ольги Татарчук, повністю зруйнований.

"Він не підлягає відбудові. Всередині там тріщини. Це ж не підлягає відновленню, всюди тріщини", — каже донька загиблих Ольга Татарчук.

На Львівщині зафіксували 133 випадки пошкодження житла від обстрілів РФ: що відомо про компенсацію
Ольга Татарчук — донька Тараса та Галини Пержило, які загинули внаслідок ракетного удару по Львівщині 9 березня 2023 року. Фото: Суспільне Львів

Ольга Татарчук втратила батьків — Тараса і Галину Пержило. Розповідає, вони мешкали у Золочеві, а в село приїжджали кілька днів у тиждень. Напередодні 9 березня до них приїхав родич Володимир Венгер, вони разом утеплювали будинок і святкували день народження Тараса Пержила.

"Ми 8 березня святкували з татом його День народження. Всі були такі щасливі, ми ж не знали, що щось таке трапиться. Жили собі, як жили", — каже Ольга Татарчук.

На Львівщині зафіксували 133 випадки пошкодження житла від обстрілів РФ: що відомо про компенсацію
Будинок у Золочівському районі, зруйнований внаслідок ракетної атаки, 9 березня 2023 року. Фото: Суспільне Львів

Місцева влада допомогла розібрати завали на подвір’ї. Заступник міського голови Золочева Василь Гавришків тоді очолював комісію, яка оцінювала збитки, які зазнало село після обстрілів.

"В перші години до нас зверталися благодійні організації, що надали плівку, дерев’яні елементи і інші речі", — говорить заступник міського голови Золочева Василь Гавришків.

На Львівщині зафіксували 133 випадки пошкодження житла від обстрілів РФ: що відомо про компенсацію
Так виглядає будинок, пошкоджений внаслідок ракетного удару березня 2023 року, у Золочеві. Фото: Суспільне Львів

Загалом на Львівщині пошкоджені або зруйновані внаслідок бойових дій 205 об’єктів.

"Держава передбачила в додатку "Дія" можливість вносити інформацію про руйнування. Зараз ця система ще відпрацьовується. На прикладі однієї з областей зараз відпрацьовують цей механізм", — каже заступник директор обласного департаменту економічної політики Вадим Табакера.

У лютому 2023 року народні депутати ухвалили закон про компенсації за пошкодження майна внаслідок бойових дій. Документ набере чинності 22 травня 2023 року.

Що відомо про атаку 9 березня 2023 року

  • У ніч на 9 березня та зранку російські війська здійснили масований обстріл території України за допомогою ракет та дронів. Звуки вибухів пролунали у Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Хмельницькому, на Вінниччині та в інших населених пунктах. У низці регіонів застосовали екстрені відключення світла.
  • Росіяни здійснили 81 пуск ракет різного базування, а також запустили 8 БпЛА "Shahed-136/131". Із 48 крилатих ракет Х-101/Х-555, “Калібр” знищено 34 крилаті ракети, а також 4 БпЛА “Shahed-136/131”, повідомили у командуванні Повітряних Сил.

Вибір редакції

На початок