У Херсоні демонтували ринок "Кристал": як до цього ставляться підприємці та городяни

У Херсоні демонтували ринок "Кристал": як до цього ставляться підприємці та городяни

Ексклюзивно
У Херсоні демонтували ринок "Кристал": як до цього ставляться підприємці та городяни
Херсон. Демонтаж ринку "Кристал", 8 травня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні демонтують ринок "Кристал", частина якого згоріла у лютому 2022 року. Як ставляться до цього підприємці та чи планують щось будувати на цьому місці, про це дізнавались кореспонденти Суспільного.

Херсонка Алла працювала на ринку "Кристал" 18 років. Мала кілька торговельних точок і трьох найманих працівників. Жінка говорить, про демонтаж не попереджали.

"Мої бутики були крайні в одному з рядів, цілі, і навпроти теж цілі. Там були ролети, вони не згоріли. Так, далі був бутик, який згорів повністю. Але крайні були цілі, і все було справне: ролети, столи, що позалишалися. Товар, що вдалося врятувати, ми вивезли", — говорить Алла.

Більшість людей, чиє майно лишалося на ринку, з Херсона виїхали, розповідає підприємець Ігор.

"В одному ряду десь 50 торгових місць. І це одна чи дві людини, тут кілька рядів. Думаю, що тисяча, це як мінімум. Ще дехто сплачував податки, коли була на це можливість на території України, коли ми вже знаходилися в окупації, ми ще це робили до травня того року. Демонтаж почався у п’ятницю ще зранку. Активних дій не було, все очепили, стояли кілька кранів", — каже Ігор.

У Херсоні демонтували ринок "Кристал": як до цього ставляться підприємці та городяни
Херсон. Згорілі бутики на ринку "Кристал", 8 травня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Директор ринку Андрій Рембецький каже, бутики, які згоріли або вціліли після пожежі у лютому 2022 року – знесли. За словами чоловіка, голова МВА Роман Мрочко обіцяв залишити ті, які уціліли.

"З адміністрацією ринка міський голова не зв’язувався, нічого не пропонував, не писав, з підприємцями "Кристала" не спілкувався. Площа ринку була пів гектара. На ній розташовувалися близько 350 бутиків. Під час початку бойових дій 24 лютого на 25 сталася пожежа. Вигоріла частина ринку, більша частина бутиків Лишилося близько 80 бутиків на ринку "Кристал". Тут стався злочин, був підпал. І ми не могли рушити територію, де був злочин. Була заява зафіксована, що у пожежників, у поліції. Ми не торкалися", — каже Андрій Рембецький.

У Херсоні демонтували ринок "Кристал": як до цього ставляться підприємці та городяни
Херсон. Техніка розчищає на ринку "Кристал" бутики, 8 травня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

За словами начальника МВА Романа Мрочка, спеціальна комісія оглянула ринок, вцілілих торговельних місць не було. Речі, які знайшли у двох з них, передали керівництву ринку “Кристал”. Серед причин знесення: постійні пожежі на території, скупчення сміття та металолому.

"Коли прийнялося рішення стосовно демонтажу, неодноразово були звернення військової адміністрації до керівництва ринку "Кристал", тому що саме ринок орендує цю земельну ділянку, жодних договорів з приватними підприємцями між міськрадою і підприємцями не є підписаними. Виключно з одним орендарем, а саме з керівництвом ринку "Кристал", — говорить Мрочко.

За відшкодуванням збитків, каже Роман Мрочко, підприємцям потрібно звертатися до адміністрації ринку, адже саме вони мали попередити про демонтаж. За його словами, про роботи з розчищення території, міська влада дирекцію "Кристалу" інформувала. Замість ринку тут облаштують зону для відпочинку, каже Мрочко.

"На цьому місці планується зробити пішохідну зону з майбутніми місцями для людей відпочинку, лавочки, ліхтарі, можливо буде безплатний Wi Fi буде обов’язково. У зв’язку з цим буде повністю вулиця перегороджена і тут зможуть люди вільно рухатися, відпочивати", — каже Роман Мрочко.

Підприємцям з "Кристалу" будуть надані додаткові місця на інших законних ринках Херсона, сказав голова МВА.

Що відомо про демонтаж ринку "Кристал"

5 травня працівники комунальних служб Херсона розпочали демонтаж завалів на місці згорілих магазинів і бутиків на торгово-сервісному центрі "Кристал". Керівник міської військової адміністрації Роман Мрочко повідомив, що на "Кристалі" часто виникають пожежі.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок